Ferie za pasem, więc należy się do nich dobrze przygotować. Poza sprzętem do sportów zimowych, ciepłą odzieżą i zimowym obuwiem przyda się również dobrze wyposażona apteczka oraz  notes z najważniejszymi telefonami.

Apteczka

Zimowa apteczka powinna być wyposażona przede wszystkim w leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Bez wątpienia przydadzą się również maści rozgrzewające i przeciwbólowe, na wypadek zimowego wypadku. Warto apteczkę na tę porę roku uzupełnić w specjalne żelowe okłady, które można zarówno podgrzać jak i schłodzić. Świetnie nadają się one do zbijania gorączki, ale również do robienia okładów np. na zwichniętą kostkę. Wybierając się na wyprawę w góry należy pamiętać również o odpowiednich kosmetykach. Niewątpliwie najważniejszym z nich jest krem z wysokim filtrem UV. Zabezpiecza on skórę przed zbytnim napromieniowaniem. Warto pamiętać, że słońce również zimą świeci, a odbijający je śnieg zwiększa ekspozycję naszej skóry na szkodliwe promieniowanie.

Ważne telefony

Dziś niemal każdy ma przy sobie telefon komórkowy, a w nim książkę telefoniczną, wyjeżdżając na zimowisko należy ją dobrze uzupełnić. Przede wszystkim należy mieć tam numer na pogotowie oraz do najbliższej osoby, która powinna zostać poinformowana o ewentualnym wypadku. Jadą w góry warto się również wyposażyć w numer GOPR, który w trudnej sytuacji może uratować życie. Kiedy już znajdziemy się w domu po wypadku należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, którego numer także powinien znajdować się w telefonie. Warto mieć również numer poradni chirurgicznej, gdzie można zgłosić się na konsultację oraz poprosić o nadzór nad leczeniem uszkodzonej podczas zimowiska kończyny.

Unknown source

 

Dodaj komentarz