Od  najdawniejszych czasów mamy problem z wysokim ciśnieniem  oraz z naszym kochanym ciepłym sercem.  Nasi mądrzy specjaliści od dietetyki, badań laboratoryjnych stworzyli wspaniałe lekarstwo jakim jest Dieta dash. Która ma na celu obniżenie naszego za dużego ciśnienia jak i poprawienie zdrowia serca.

Wszelkie stosowania tej diety są różne i każdy dobiera ją wedle swoich potrzeb. Jeżeli już jednak zdecydujemy się na stosowanie tej diety musimy brać pod uwagę, że można ją stosować jedynie przez 45 dni z jedno tygodniową pauzą,  zaledwie w czasie trzydziestu dni jesteśmy w stanie zauważyć poprawę naszego samopoczucia czyli poprawę nadciśnienia i innych dolegliwości. A ważne w całej diecie jest to żeby ograniczyć pochłanianie soli a najlepiej bezwarunkowo ją wyrzucić z posiłku. Również ograniczone jest przyjmowanie kalorii, dzienny limit powinien wynosić trzysta kalorii z każdej grupy . Wskazane jest pochłanianie dwóch litrów wody dziennie oraz koniec z piciem kawy, przez którą podnosimy sobie ciśnienie.  Grupa naukowców zajmująca się tworzeniem tej diety opracowała osiem grup produktów spożywczych. Są to : wszystkie warzywa, wszelkiego rodzaju owoce, które posiadają dużo witamin a  w szczególności witaminę C, przetwory zbożowe jak i kaszę, dużo ryb oraz produkty z chudego nabiału, następnym produktem są roślinne tłuszcze , gorzka czekolada i do tego miód, oraz orzechy z nasionami strączkowymi.  W tej diecie istotne jest żebyśmy zmienili nasze nawyki żywieniowe co nie jest wcale dla nas takie proste. Musimy pamiętać aby nie spożywać alkoholu, który bardzo szkodzi naszemu organizmowi i palenie tytoniu, o czym już w ogólnie nie powinienem mówić. Proszę pamiętać o aktywności sportowej , pomoże nam ona z pewnością w naszym leczeniu.

Ogólnie mówiąc Dieta Dash w dużym stopniu jest też zapobieganiem rozwoju innych dolegliwości między innymi,  problemów z naszymi cennymi nerkami, już nie jedna starsza osoba ma z nimi problem, a więc podsumowując Dieta Dash jest bardzo znaną i wartościową dietą.

Unknown source

 

Dodaj komentarz