Każda forma aktywności fizycznej jest dobra dla naszego ciała. Dzięki temu poprawiamy swoją kondycję, ujędrniamy ciało, mamy więcej siły, a wyzwalające się endorfiny sprawiają, że mamy o wiele lepszy humor. Sport to samo zdrowie, na jakie ćwiczenia jednak zdecydować się, jeżeli chcemy trenować w domu. Zastanówmy się zatem czy step per to dobra inwestycja i gwarancja skuteczności.

Stepper to urządzenie, które posiada dwa pedały, są to podpory na stopy niektóre z nich posiadają kolumnę, która stanowi podporę na ręce. Jest kilka podstawowych rodzajów stepperów: zwykłe, gdzie po prostu są dwa pedały i kolumna do podparcia, mini step per, który posiada jedynie pedały, bez oparcia na ręce, a także step pery skomputeryzowane. Są to urządzenia najlepsze, z licznikami, które mierzą dokładnie spalone kalorie, przemierzone kilometry, tempo w jakim się poruszamy, mierzą nasze tętno i tym podobne. Ćwiczenia na step perze modelują przede wszystkim brzuch, pośladki uda i łydki. Urządzenie to jest idealne dla osób chcących pozbyć się cellulitu, dodatkowo poprawiają krążenie, są odpowiednie także dla osób, które mają problemy ze stawami, ponieważ nie obciążają ich. Dzięki regularny treningom możemy pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, wzmocnić mięśnie, a także poprawić swoją kondycję. Najważniejsze jest to, aby ćwiczenia wykonywać systematycznie, co najmniej trzy razy w tygodniu około 40 minut. Osoby, które zaczynają, początkowo powinny trenować krócej, około 20 minut, aby nie przeciążyć organizmu.

Aby wybrać odpowiedni stepper przed zakupem sprawdź ofertę stepperów. Jest ona bardzo szeroka, a na rynku możemy znaleźć bardzo zróżnicowane rodzaje tych urządzeń i odpowiedni dla nich ceny. Decydując się na zakup takiego urządzenia warto zainwestować większą kwotę i kupić urządzenie z komputerem, które pozwoli nam na dokładne śledzenie parametrów. Warto jest zastanowić się także nad urządzeniem, które dodatkowo skręca się, a także posiada linki, co zwiększa możliwość różnych ćwiczeń, a skrętne ruchy modelują całe ciało.

Unknown source

 

Dodaj komentarz