Też tak masz, że czasem patrzysz się na życie innych ludzi i zastanawiasz się, co takiego sprawia, że są oni tak spokojni i szczęśliwi? Czasem aż trudno to zrozumieć – los wcale ich nie oszczędza, problemy wcale nie omijają a oni mimo wszystko potrafią cieszyć się dniem codziennym i żyć pełnią życia.

Bez wątpienia zależy to w dużej mierze od osobowości takiej osoby, ale nie oznacza to, ze my także nie możemy się tego nauczyć. Oczywiście eksperci, których specjalizacją jest rozwój osobisty przyjrzeli się tym „fenomenalnym’ ludziom po to, by sprawdzić, jakie cechy sprawiają, że wydają się być (i rzeczywiście są) bardziej szczęśliwi niż inni ludzie.

Okazuje się, że jedną z najważniejszych cech tych ludzi jest zdolność do wybaczania. Wybaczania zarówno sobie, jak i innym ludziom. Jedno i drugie jest niezwykle ważne i wpływa na jakość naszego życia.

Każdemu z nas zdarzają się pomyłki i każdego z nas rozczarowują inni ludzie. Tak to już w życiu jest. Jednak niektórzy z nas (wielki wpływ ma na to także poczucie własnej wartości) są w stanie wybaczyć i zapomnieć urazy. Im łatwiej będzie Ci przychodziło wybaczanie innym ludziom – tym łatwiej będziesz w stanie wybaczyć sam sobie. A co to dla Ciebie znaczy? To, ze coraz rzadziej będzie się w Twojej głowie pojawiał ten rugający Cię bezlitośnie głos. Czyż życie bez niego nie byłoby wspaniałe i o wiele lżejsze? Wydaje mi się, że jest to marzenie nie jednej osoby. Czy jest to również Twoim marzeniem?

Unknown source

 

Dodaj komentarz