Kilka set lat temu na francuskich dworskich dworach najważniejsze było kto jak jest ubrany, a niewiasty prześcigiwały się w kreacjach. W tamtych czasach ważną częścią ubioru, która mogła wyróżnić i przyozdobić kobietę była biżuteria. Przede wszystkich naszyjniki z wielkimi kamieniami, które zdobiły dekolty dworskich dam były tak samo pożądane jak mężczyźni przez nie.

Dzisiejsza teraźniejszość jest bardzo odmienna od tamtych czasów. Nie ma wystawnych przyjęć, a styl ubierania się znacznie zmienił. Jednak zachowanie kobiet nie zmieniło się do dnia dzisiejszego zbyt wiele. Nadal większość z nich nie umie obejść się bez ozdobnej biżuterii. Podejście od tamtych czasów się nie zmieniło. Nadal ważną częścią bycia jest dekolt, a najważniejsze jest jego ozdoba. Jednak dzisiejsze kobiety mają przewagę. W tamtych czasach aby zdobyć jakąś ozdobę należało mieć znajomości i przede wszystkim pieniądze. Nie dane było dla ubogich kobiet posiadać błyskotki. My jako kobiety współczesnego świata mamy wybór w ogromnym w asortymencie. Czy to długi naszyjnik, krótki, z zawieszką, czy z kryształkami, każda znajdzie coś na swój gust i portfel.

Wisiorki od niepamiętnych czasów były ważną częścią kobiety, a czas pokazuje, że nadal będą na swojej ważnej pozycji istnieć. Jak będzie za 50 lat? Przypuszczalnie nie zmieni się nic. Biżuteria nadal będzie ważna, jednak jaki będzie styl i moda obowiązywała możemy tylko się domyślać. Jednak ta przyszłość jest nam bardzo daleka.

Unknown source

 

Dodaj komentarz