Jest to niezwykle ważna decyzja, która należy podjąć na dość długo przed planowanym ślubem. Terminy w lokalach są dość szybko rezerwowane, dlatego najlepiej zacząć o tym myśleć nawet rok przed weselem. Spóźnialscy mogą się mocno zdziwić, gdy wszystkie porządne sale weselne będą już zarezerwowane.

Podstawową decyzją na początek jest ustalenie liczby gości, które przyjdą na przyjęcie weselne. Oczywiście chodzi tu o wstępny szacunek, który może później ulec zmianie. Będzie on potrzebny do wyboru odpowiedniej wielkości sali.

Jakie mamy opcje? Weźmy to pod uwagę obszar Śląska, ze względu na dużą liczbę mieszkańców, a przez to także dużą liczbę różnego rodzaju lokali. Restauracje w Katowicach bardzo często goszczą Młodą Parę wraz z jej gośćmi, praktycznie każdy lokal ma w ofercie organizację przyjęć weselnych. Warto jednak wcześniej sprawdzić w Internecie opinie oraz popytać znajomych, co słyszeli o danym lokalu. Niestety, niektóre restauracje nie organizują zbyt często przyjęć weselnych i traktują je jako dodatek do swojej oferty. Z tego względu mogą one nie być organizowane procesjonalne.

Kolejną możliwością są sale weselne lub całe domy weselne. Takie lokale specjalizują się ściśle w organizacji takich przyjęć, niekiedy wspomagając się innymi imprezami okolicznościowymi, firmowymi bankietami itd. Posiadają często większe doświadczenie oraz możliwości.

Ofertę dla przyszłych małżonków mają też często hotele. Impreza jest wtedy często przygotowana w restauracji lub wydzielonym pomieszczeniu, nie mamy też problemu ze znalezieniem miejsca dla przyjezdnych gości. Warto jednak pamiętać, że domy weselne oraz duże restauracje często także oferują możliwość wynajęcia apartamentu dla nowożeńców oraz kilku pokoi dla innych osób.

Unknown source

 

Dodaj komentarz