Każdy z nas posiada odmienny gust i ocenę tego co piękne, a co zupełnie nie pasuje do wymarzonej wizji przestrzeni. Kupując mieszkanie czy budując dom chcemy, aby jak najlepiej odpowiadał on naszemu  poczuciu piękna. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, wybory co do wystroju stanowią ścisłe odbicie naszego charakteru. Jeśli uświadomimy sobie jacy naprawdę jesteśmy łatwiej będzie zaaranżować przestrzeń, której każdy detal cieszyć będzie przez lata. Pamiętajmy jednak, że z uwagi na funkcjonalność czy potrzebę relaksu czasem musimy iść na kompromis i zmienić dotychczasową wizję.

Przede wszystkim na wygląd naszego mieszkania wpływa tryb życia jaki prowadzimy. Inaczej wyposażyć powinni je domatorzy, dla których wieczór spędzony w kapciach stanowi kwintesencję relaksu, a inaczej towarzyskie osoby, uwielbiające wychodzić. Nawet ci, którzy traktują dom jako noclegownię, zasługują na miejsce umożliwiające odpoczynek i weekendowy relaks.

Pomyśleć o własnym samopoczuciu powinniśmy już na etapie wyboru mieszkania.  Mieszkańcy wielkopolski przeszukać powinni darmowe ogłoszenia nieruchomości Poznań pod kątem jasnych, pełnych powietrza i dających uczucie komfortu mieszkań. Ważne będzie w tym przypadku usytuowanie względem strony świata, otoczenie zieleni, ale i odległość od głównych dróg. Na zrelaksowanie wpływa oczywiście także własny ogródek. Jeśli kawałek zieleni jest poza naszymi możliwościami – zdecydujmy się na lokal posiadający balkon lub taras, na którym łapać będziemy popołudniowe promienie słońca.

Na nasze samopoczucie duży wpływ mają kolory. Wulkany energii wybierają często intensywne odcienie, które dobrze współgrają z ich emocjami w każdym z pomieszczeń – czy to łazienka, biuro, sypialnia czy kuchnia. Pamiętajmy jednak, że pobudzają one, a dodatkowy kop energii nie zawsze jest wskazany – np. w wypadku sypialni. Pastelowe barwy uspokajają i choć jedno pomieszczenie powinno zostać zaplanowane jako relaksacyjna przestrzeń, gdzie odpoczniemy po dniu obfitującym w problemy i spięcia. Jeśli decydujemy się na intensywne barwy – przełammy je uspokajającymi meblami i dodatkami.

Relaksacyjna przestrzeń to także miłe dla oka, ale przede wszystkich wygodne wyposażenie. W każdym domu znaleźć powinien się starannie dobrany fotel lub sofa, które dopasowują się do kształtu pleców, pozwalając odpocząć spiętym mięśniom. Na rynku dostępnych jest wiele foteli o nowatorskiej konstrukcji, opartej o specjalne stelaże, system sprężyn czy odpowiednio dobrany wkład. Warto zainwestować jest choć w jeden, porządny fotel, ponieważ wartość zdrowia kręgosłupa, ale i odpoczynku jest nie do policzenia. Tańsze modele nie zapewniają podobnego stopnia wygody, a po pewnym czasie – wypaczają się i mogą skrzywić plecy osoby na nich siedzącej.
Nowoczesne fotele  i sofy relaksacyjne dostępne są także w sieci. Najlepiej wyszukiwać ich w najbliższej okolicy, aby ominąć koszty transportu oraz jeszcze przed zakupem, wypróbować relaksacyjną moc mebla. Przeszukując bezpłatne ogłoszenia możemy łatwo znaleźć taki mebel, który będzie dla nas idealny, a nie zapłacimy za niego dużo

Nie zapominajmy o oświetleniu. Często to ono ma decydujący wpływ na charakter pomieszczenia. Wprowadzając ciepłe, niezbyt intensywne światło nawet osoby o charakterze choleryka uspokoją się i wyciszą. Jeśli naszą bolączką jest zbytnia powolność w działaniu i rozkojarzenie wpuśćmy jak najwięcej naturalnego światła, posiłkując się dodatkowo mocnym oświetleniem.

Unknown source

 

Dodaj komentarz