Marzeniem wielu ludzi jest posiadanie mieszkania jednorodzinnego, najlepiej na obrzeżach miasta, z dala od zgiełku metropolii. Wprowadzając się do własnej posiadłości oprócz remontu i wygospodarowania przestrzeni wokół mieszkania, nie można zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. W dobie dzisiejszych czasów oraz rozwiniętej technologii tym bardziej możemy postawić na nowoczesne rozwiązania w postaci instalacji alarmowej oraz monitoringu.

Włamania zdarzają się wszędzie. Badania przejawiają, że częściej dochodzi do nich na wsiach i w mniejszych miejscowościach, gdzie wieczorami przechadza się mniej przechodniów, niż w mieście. Poza tym dom stanowi dla złodzieja łatwiejszy łup, aniżeli lokal w bloku, w którym mieszka większa liczba mieszkańców.

Planując ochronę, troszczymy się nie tylko o dom, jako o budynek, lecz również o członków swojej rodziny. Kiedy wyjeżdżamy na dłuższy urlop, nie musimy się dłużej martwić o swój dobytek. Dostępny na rynku sprzęt pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Znanym oraz lubianym rozwiązaniem są systemy alarmowe DCS – bezprzewodowa centrala alarmowa. Dlaczego jest wyjątkowa? Przemawia za nią wiele zalet. Oto najważniejsze z nich:
– skuteczność oraz niezawodność – zapewniona łączność dwukierunkowa, informacja o alarmie zawsze dociera do odbiorcy;
– prosta oraz szybka instalacja – w trakcie rejestracji urządzenia pomaga kreator;
– długa żywotność baterii (a idąc dalej, korzyści dla środowiska naturalnego oraz oszczędność energii).

Gdy przebywamy poza domem, możemy cały czas obserwować to, co się w nim dzieje. Pomaga w tym instalacja monitoringu. Rejestratory kanałowe używane są raczej w największych przestrzeniach (np. w galerii handlowej). My możemy dokonać zakupu prostej w obsłudze, lecz jednocześnie efektywnej kamery WiFi. Możemy powiązać ją ze smartfonem. Warunkiem jest stały dostęp do internetu na obu sprzętach oraz aplikacja zainstalowana na telefonie. Rejestrowany obraz, jaki widzimy na ekranie, pozwala na szybką reakcję, jeżeli w domu dzieje się coś złego. Bardziej zaawansowane urządzenia posiadają funkcje głosowe, które pozwalają na przesłanie do obserwowanego pomieszczenia komunikatu głosowego, co skutecznie może odstraszyć ewentualnego włamywacza.

Sam montaż monitoringu nie jest skomplikowany, wręcz bardzo intuicyjny. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją.

Wpis powstał przy współpracy z Geminitech.pl

Unknown source

 

1 Comment

 

Dodaj komentarz