Jeśli chcemy odnaleźć wymarzone mieszkanie to zapewne wiemy, że to akurat nie będzie taka łatwa kwestia. Każdy z nas posiada w końcu jakieś oczekiwania, które niezupełnie muszą pokrywać się z preferencjami osoby sprzedającej. Ta sprawa dotyczy szczególnie nieruchomości z rynku wtórnego, a więc wykończonych zgodnie z czyimś schematem.

Podczas oglądania tego typu mieszkań nieraz okazuje się, że kolor glazury w kuchni zupełnie nam nie odpowiada, drzwi są z niekorzystnej strony sypialni, a panele mają nieciekawy odcień. Można oczywiście z miejsca te rzeczy wymienić, jednak to jest związane następnymi kosztami, na jakie większość kupujących nie ma raczej ochoty. Dużo prościej jest w wypadku rynku pierwotnego, jednakże stawki mieszkań pierwotnych nieraz są o wiele wyższe niż podobnych w starszych blokach. Ponadto sporo nowych bloków ma lokalizację, która przez wzgląd na dojazd lub otoczenie będzie dla nas niekorzystna.

Zanim jednakże dotrzemy do etapu oglądania nieruchomości czeka nas coś znacznie mocniej nudnego, czyli czytanie ofert. Jeśli zaczniemy obserwować znane ogłoszenia Białystok to z pewnością zauważymy, że rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany. Osoby, które nieruchomość przyjmują za środek przejściowy lub wybierają je z zamiarem wynajmu mają dość prosto. Prawie każde lokum wydaje się wówczas właściwe. O wiele trudniejszą perspektywę mają rodziny z małymi dziećmi, bo wtedy pojawia się wiele dodatkowych wymagań, których nie można ominąć. Są to między innymi dostęp do miejsc zabaw, rozkład pokojów, osłonki chroniące dziecko przed różnymi wypadkami i dużo innych szczegółów.

Unknown source

 

Dodaj komentarz