Treningi – na co zwrócić uwagę?!

Uprawiając sport wiele elementów jest bardzo istotnych, które należy mieć na uwadze, by wysiłek nie poszedł na marne. Równie dużo szczegółów sprawia, że aktywność fizyczna z meczącego wysiłku staje się chwilami odprężenia i czystą przyjemnością. Właśnie tak! Uprawiając sport, lub zwyczajną aktywność fizyczną warto jest się dobrze odżywiać, dostosować wysiłek to wydolności własnego organizmu i go nie przeciążać oraz odpowiedni strój dopasowany do własnego ciała i jego.

Ubranie sportowe – bielizna i odzież

Niedocenianym i często bagatelizowanym towarzyszem podczas uprawiania sportu jest odzież i bielizna, którą zakładamy na siebie. Bagatelizowanie lub po prostu niedostrzeganie potrzeby odpowiedniego ubrania jest bez wątpienia grzechem ciężkim, którego trzeba się możliwie najszybciej wyzbyć.

Odpowiednia odzież i bielizna jest drugą skórą, która powinna współpracować wydajnie nawet w najbardziej wymagających treningach sportowych. Wybór najlepszych ubrań do danego sportu rządzi się wie wieloma czynnikami i jest bardzo różny ale wspólnym mianownikiem pozostaje zawsze prawidłowa i poprawną cyrkulacja powietrza. Skóra ludzka oddycha, oddychamy cała powierzchnia ciała i właśnie dlatego nie możemy blokować oddychania poprzez skórę zakładając wyroby tekstylne nie przeznaczone i nie przystosowane do pełnienia  tej funkcji.

Z pomocą przychodzi tu odzież oddychająca, tak zwana “odzież termoaktywna” która tworzona jest z myślą o aktywności fizycznej. Wyróżnia ja i odróżnia od zwykłych bawełnianych i poliestrowych wyrobów tekstylnych wiele właściwości z których najważniejsze są to:

 • przepuszczalność powietrza – pozwala oddychać skórze i podnosi tym samym wyniki sportowe i rekreacyjne podczas uprawiani sportów. Przepuszczalność powietrza daje również ulgę w dni ciepłe  nawet gorące chłodząc organizm co przekłada se na komfort i wygodę
 • przepuszczalność wilgoci – wysiłek sportowy nieodzownie wiąże się z wydalaniem wody z organizmy w postaci potu. Odpowiednia struktura włókien tkaniny gwarantuje odprowadzanie potu bez nieprzyjemnego a wręcz przykrego uczucia mokrych pleców, barków oraz pod pachami.
 • regulacja cieplna organizmu – to szalenie istotny czynnik, który daje komfort psychiczny i fizyczny podczas wysiłku sportowego. Specjalnie zaprojektowane tekstylia zatrzymują skutecznie ciepło w partiach ciała, które tego wymagają oraz wspomagają jego wydzielanie za zewnątrz w częściach ciała wymagających tego najbardziej.
 • płaskie szwy na łączeniach – zastosowanie płaskich szwów na łączeniach poszczególnych płatów materiału jest nieocenionym sprzymierzeńcem w sporcie. Technologią często stosowaną w tych specjalistycznych wyrobach odzieżowych jest również metoda zwana “bezszwową

Korzystaj z opinii innych, ale z rozsądkiem!

Mając już nawet świadomość tego, jak ważną jest wygoda i komfort płynąca z odpowiedniego doboru bielizny i odzieży sportowej zawsze warto prześledzić opinie innych użytkowników z uprawianej dziedziny sportu. Uwagi i informacje należy przepuścić przez “filtr rozsądku” odsiewający wszelkie przesadzone i skrajne wypowiedzi. Wybór odzieży nie może opierać sie jednak tylko na opiniach, gdyż często spotykanym zjawiskiem jest fakt, że każdy chwali swój zakup. Nawet jeżeli bielizna lub odzież ma jakieś wady, to ludzie niechętnie przyznają się do własnych błędów czego wynikiem jest obrona swojego wyboru.

Korzystaj z opinii użytkowników, lecz największą wartość nadaj wypowiedziom ludzi:

 • o podobnym wieku (gdy możesz to ocenić/domniemać/podają go)
 • o podobnej intensywności treningów
 • o zbliżonym czasie treningu i kondycji oraz wydolności
 • w tej samej dziedzinie sportu, gdy jest taka możliwość

Zobacz produkty i czytaj opinie

 

Wybór ubrań do sportu jest bardzo ważny, niemniej trzeba mieć na uwadze, że każdy organizm jest inny i każdy wybór jest kierowany indywidualnymi cechami i potrzebami danego organizmu. Optymalny dobór odzieży na zajęcia fitness może się nie sprawdzić u tej samej osoby lubiącej biegać po całym dniu.

 

 

 

Unknown source

 

3 Comments

 

 1. 3 marca 2013  14:18 by Szybkie tłumaczenie Odpowiedz

  To prawda - dobrze dobrany strój pozwala nam się skupić na wykonywanych ćwiczeniach a nie myśleniu o uwierającym obuwiu bądź bieliźnie.
  Ważny też jest rozmiar - często źle dobierany do postaci.

 2. 3 marca 2013  18:36 by Drejka Odpowiedz

  miałam ta przyjemność, a dokładniej mówiąc nieprzyjemność - ale jak to mawiają, gdy sie człowiek nie sparzy, to się nie nauczy - wiele razy powtrzane, ale co tam

 3. 8 maja 2013  00:00 by bielizna termoaktywna Odpowiedz

  Bezwarunkowo powinniście zajrzeć na powyższą stronę, aby mieć świadomość, co
  to rzeczywiście oznacza tania bielizna termoaktywna..! Na serio!

  ! :D

Dodaj komentarz