Nie od dziś wiadomo, ze sposób podania napoju, dania czy też przekąski ma niebagatelne znaczenie. Udowodniono niejednokrotnie, ze jemy i pijemy nie tylko buzią, lecz również poprzez dotyk. Mówi się też, ze robimy to wzrokiem, gdy patrzymy oraz zmysłem dotyku – czujemy, gdy bierzemy coś do reki, w usta. Sposób w jaki podawane są najróżniejsze produkty spożywcze ma bardzo duże znaczenie i wpływ na to, jak zostanie to odebrane przez kolejne zmysły, które go skosztują.

Pierwsze wrażenie, gdy jest dobre jest połową sukcesu, gdy istnieje potrzeba stworzenia odpowiedniej oprawy w danej sytuacji. Wiele się mówi o talerzach, zmyślnych kształtów filiżankach z najróżniejszych i wielu innych naczyniach które piętrzą się w każdym domu a co się kryje   w   barku ?

Elementami wystroju kuchni, pokoju, zawartości barka skrywanej za wrotami jego drzwiczek, czy po prostu wolno stojące szkło często bywa pomijanym szczegółem. Pozornie drobnym szczegółem, lecz jakże istotnym. Nic tak nie szpeci stołu jak oblepiona butelka banderola i reklamowymi etykietami zachęcającymi do zakupu, co też często się udaje, lecz czy również do spożycia?

Alternatywa dla oklejonych szpecącymi etykietami z logo i nazwą firmy są wykonane i niepowtarzalne dzieła sztuki tworzone z szkła. Wieloletnia pasja i doświadczenie zaowocowało kunsztownymi wyrobami z szkła kryształowego. Tak, mowa o karafkach – produktach niegdyś powszechnie używanych a dziś niestety często zapomnianych, niezauważanych.  Produkcja szkła kryształowego to dorobek wielu setek lat o których świadczy ich fascynująca historia opowiedziana z szczegółami o tym jak powstaje.

Szkło kryształowe służy do wyrobu nie tylko butelek zwanych karafkami, chociaż to właśnie one wyglądają najokazalej. Grube szklane ścianki i ich szlify ukazują ich prawdziwe piękno. Stylowa i ekstrawagancka forma fasonu projektowana jest w taki sposób, by zapełnione odpowiednim trunkiem prezentowały się znakomicie. Istotna jest tu gra świateł przenikających przez szkło i jego zawartość. Szczególnie mając na uwadze właściwości szkła po ich napełnieniu ulubionym trunkiem.

Zobacz produkty z szkła kryształowego i spróbuj sobie wyobrazić, jak cudownie będzie się prezentować  gdy podasz w nim likier. Likiery wyróżniają się nie tylko specyficznym smakiem i bardzo duża ilością ich rodzajów, lecz także kolorów i ich odcieni. Połączenie właściwości szkła oraz koloru likieru – jego intensywności i gęstości pozwoli uzyskać fenomenalny efekt. Przenikające szklaną butelkę promienie światła koncentrują się w centralnej części wzbudzając zachwyt i pobudzając kubeczki smakowe do skosztowania.

Produkty z szkła kryształowego zyskują sobie co raz to większa rzeszę jego wielbicieli, gdyż ma wiele zalet:

  1. Stanowi wspaniały pomysł na prezent, który jest praktyczny i unikatowy. Idealny dla osób pewnych siebie (szczególnie mężczyzn), zdecydowanych i lobujących się w pięknych przedmiotach.
  2. Upominek dla szefa, prezesa – osoby decyzyjnej każdego szczebla w własnej firmie, jak również dla partnera biznesowego z którym współpracujesz
  3. Szkło kryształowe może być podziękowaniem za pomoc, współprace jako dowód wdzięczności, który będzie służył bardzo długo i przypominał o osobie, która go podarowała.
  4. Wykwintne podanie na wystawnych bankietach, gdzie obecność obklejonej butelki etykietami mogła by zniweczyć wszystkie inne starania mające na celu stworzenie wyjątkowej atmosfery
  5. Wszelkie punkty gastronomiczne i restauracje już dzięki tym szklanym arcydziełom mogą zachwycić swoich gości i wyróżnić się na tle innych punktów gastronomicznych.
  6. Idealnie nadaje się do serwowania nalewek i win sporządzonych według domowej receptury z naturalnych owoców. Nalewki mocna podać również w sposób wykwintny i warto to zrobić.
  7. Zastosowań jest jeszcze więcej, a ogranicza je tylko i wyłącznie wyobraźnia!

Kryształy występują również w ładnie skomponowanych zestawach, gdzie spójność szlifów i ciecia szkła łączą je ze sobą. Zestawy te mogą być dedykowane nie tylko do wspomnianego likieru, lecz bardzo dobrze spełniają swoją funkcje jako butelka na wódkę, karafka na whisky, lub też wino, czy inne trunki. Zestawy z szkła kryształowego mogą też być ciekawym pomysłem na prezent ślubny – wybór tych produktów to gwarancja prezentu wysokiej jakości, który z całą pewnością młoda para otrzyma jako jedyny, bo przecież nie ma nic bardziej przykrego, niż dostać kilka takich samych prezentów z którymi nie będzie wiadomo co należy zrobić.

 Zobacz przykładowe produkty

 

Unknown source

 

1 Comment

 

Dodaj komentarz