Każdy posiłek jest ważny dla naszego organizmu, ale szczególnie ważne jest śniadanie. To właśnie od niego zaczynamy dzień i tan posiłek będzie miał olbrzymi wpływ na przebieg całego dnia i od jego wartości odżywczej będzie zależało, jak będzie funkcjonował nasz organizm. Dlatego należy uświadomić sobie, że rezygnacja ze śniadania to wielki błąd. Szczególnie zastępowanie go filiżanką mocnej kawy lub batonikiem nie jest zbyt rozsądnym wyjściem.

Baton to bomba kaloryczna, która wprawdzie doda nam nam energii, ale tylko na bardzo krótki czas. Szybko zyskamy siły, ale też szybko z nich opadniemy. A rano potrzebujemy energii, bo po całej nocy zapasy energetyczne naszego organizmu są znacznie uszczuplone, a nasza przemiana materii jest nieco spowolniona, więc rano trzeba ją skutecznie przyspieszyć.

Tylko pożywne śniadanie doda nam więcej energii i poprawi nastrój. Ponadto, wpłynie na naszą odporność na stres. Nasz pierwszy posiłek w dniu powinien dostarczać nam dużej dawki węglowodanów złożonych. Są to cenne składniki, które skutecznie podnoszą poziom cukru i dostarczają energii na długo białka i wapnia.

Wszystkie wymogi pożywnego śniadania spełni posiłek z musli, czyli płatków zbożowych z owocami, orzechami, rodzynkami i innego rodzaju dodatkami. Musli jest bogate w węglowodany, zawiera mało tłuszczu i na długo zaspokaja głód. Można je polać mlekiem, jogurtem lub kefirem.

Doskonałym sposobem na idealne śniadanie jest też bułeczka pełnoziarnista z jajkiem lub serkiem twarogowym, plasterkiem żółtego sera, pomidorem i chudą wędliną. Warto je popić szklanką mleka, kawą zbożową, zieloną herbatą czy też sokiem owocowym w swoim ulubionym, choć najlepiej często zmienianym smaku.

Unknown source

 

Dodaj komentarz