Braki w uzębieniu nie stanowią jedynie estetycznego defektu, chociaż to przede wszystkim rzuca się w oczy, a przecież zdrowy i ładny uśmiech stanowi wizytówkę każdego człowieka. Warto jednak pamiętać, że brak zęba albo zębów to również zmiany jakie zachodzą w całym układzie żuchwy, zmienia się zarys twarzy, która wygląda po prostu starzej. Dlatego rozwiązanie, jakim są implanty zębów, cieszy się zainteresowaniem pacjentów, pomimo relatywnie wysokich kosztów.

Implanty – charakterystyka

Czym tak naprawdę są implanty stomatologiczne? Wiele osób mylnie utożsamia implant z zębem. Tymczasem implanty zębów to nic innego jak substytut korzenia, cześć która go zastępuje i podobnie jak korzeń jest niewidoczna. Implanty zębowe wykonywane są z materiałów biozgodnych takich jak tytan, które organizm toleruje i „przyjmuje” jak część integralną. Dopiero na tak osadzonym na kości implancie budowana jest korona protetyczna, która stanowi właściwą, widoczną część zęba. Dzięki takiej technice oraz materiałów, implanty zębów są rozwiązaniem do końca życia, jeśli tylko zachowuje się zasady higieny oraz systematyczne kontrole i skaling.

Ceny implantów zębowych

Wielu pacjentów narzeka na poważny mankament, jakim są ceny implantów. Rzeczywiście nie jest to rozwiązanie najtańsze, ale niewątpliwie najlepsze. Cena jest uzależniona m.in. od ilości implantów, zastosowanej protetyki. Ale warto pamiętać, ze większość klinik oferuje możliwość rozłożenia płatności na wygodne raty, co jest istotne, ponieważ jeden implant to koszt rzędu kilku tysięcy.

Naturalny, zdrowy uśmiech dzięki implantologii

Atutem metody jaką jest implantologia jest fakt, że pacjent zyskuje nie coś zamiast zęba, zamaskowanie jego braku. Implanty zębów stanowią bowiem normalny, prawidłowo funkcjonujące zęby. Wystarczy je rzetelnie szczotkować, dbać jak o normalne zęby i odwiedzać gabinet dentystyczny. W zamian pacjent ma zdrowy, ładny uśmiech i komfort jakiego nie zapewni żadna proteza czy most. Unika klejów do protez, obaw związanych z poluzowaną protezą, powstrzymuje zanik kości, zmiany rysów twarzy. Może jeść wszystko, nawet twarde orzechy czy jabłka.

 

Unknown source

 

Dodaj komentarz