Komiksowa historia Marvel

Dla ludzi żyjących w XXI wieku książki i literatura ma znikomy wpływ na życie codzienne, nie zawsze tak było. W latach trzydziestych XX wieku wyklarowała się nowa, niezależna forma przekazywania treści wraz z bogatymi ilustracjami, komiks początkowo jak sama nazwa wskazuje był zlepkiem komicznych scenek ze śmiesznymi tekstami mającymi rozweselić czytelnika. Ewolucja nie ominęła także tej formy gatunkowej, coraz lepsze rysunki, ciekawe historie zapoczątkowały powstanie studia Marvel, giganta  na rynku komiksów.

Bohaterowie X-Men i Avengers

Pierwszymi postaciami które zaistniały i wybiły się z pośród setek poprzedników są miedzy innymi: Kapitan Ameryka, Hulk oraz Iron Man. Wraz z rozwojem finansowym studia Marvel powstały nowe komiksowe postacie, niezależne komiksy na ich temat, traktujące o ich osobach i przygodach. Wiadomo jednak że nie są aż tak popularne jak na przykład Iron Man. Skoro mamy już ponad kilkaset postaci to czemu nie łączyć ich w pary i grupy? Tak o to powstały pierwsze drużyny super bohaterów: Avengers i X-Men, w pierwszej znaleźli się: Thor gromowładny i zmutowany genetycznie Hulk, w drugiej zaś Wolverine i jego kompania mutantów (Cyclops, Emma Frost, Storm). Nie każdy komiks odnosi sukces więc nie wiemy do końca czy za kilka lat na rynku zobaczymy dalsze przygody naszych ulubionych bohaterów, warto zaopatrzyć się w dostępne numery i liczyć że twórcy nadal będą zainteresowani wydawaniem przygód o super bohaterach ratujących Manhattan.

Marvel vs. DC Comics

Konkurencja drepcze po pietach, DC od lat rywalizuje ze studiem Marvel o miano najlepszego producenta komiksów o przygodach bohaterów Ameryki. Nie mniej jednak, Avengers i X-Men bije na głowę Supermana i Batmana, produkcje DC.

Unknown source

 

Dodaj komentarz