Kupowanie na wyprzedażach ma swój niesamowity urok. Kwestie funkcjonalności i perfekcyjnego dopasowania do reszty garderoby schodzą na boczny tor w obliczu niebywałych atrakcji cenowych. Kupując taniej możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, sięgając po nietypowe wzory, kolory i fasony. Jak jednak wybierać abstrakcyjne modele, aby nie skończyły zapomniane na dnie szafy?

Idealne zestawienie stroju w oparciu o niebanalne elementy nie należy do zadań łatwych. Podobnie jak w przypadku nietypowej biżuterii, obuwia czy nakryć głowy – także wyjątkowa w swojej formie torebka przysporzyć może sporo nerwów przed otwartą szafą. Na szczęście, kierując się kilkoma prostymi zasadami, jesteśmy w stanie wybrać niecodzienny dodatek, który jednocześnie idealnie współgra z posiadaną już garderobą.

Po pierwsze, nie należy kupować torebki ani innych dodatków pod wpływem impulsu. Choć atrakcyjne wyprzedaże działają jak narkotyk, wystrzegać należy się natychmiastowego podejmowania decyzji. Może i ta torebka jest piękna, ale czy dodatek nabijany ćwiekami dobrze zagra z sukienkami obfitującymi w falbany lub stonowanymi garsonkami, od których pęka Twoja szafa? Nie chodzi o to, aby torebka idealnie współgrała ze wszystkimi elementami, lecz kolorystycznie i stylowo musi ona pasować do przynajmniej kilku zestawów, skomponowanych z ulubionych ubrań.

Trudno jest kompletować szafę pod jeden dodatek, choć i takie przypadki nie należą do rzadkości. Zdarza się to jednak jedynie w przypadku inspirujących swym kształtem, wyjątkowych torebek, w których nowa posiadaczka po prostu się zakochała od pierwszego wejrzenia! Przy braku wielkiej euforii co do nowego nabytku lepiej nie łudzić się wielkimi zakupami podyktowanymi pod konkretny styl.
Torebka używana na co dzień współgrać musi z posiadanymi ubraniami i obuwiem, ta na specjalne wyjścia – już nie do końca. Zazwyczaj przed wielkimi świętami czy uroczystościami odświeżamy garderobę o nowe, strojne elementy, które bezproblemowo dobrać można pod nowy nabytek, który stanowić będzie największą ozdobę stroju.

Niebanalna torebka z wyprzedaży pasować może do całości garderoby także na zasadzie kontrastu. Jeśli nie wiesz jak dobrać do siebie wymagające elementy stroju – postaw na klasykę. Decydując się na ponadczasowy strój czy spokojniejsze kolory świetnie wyeksponujemy jeden element bardziej kolorowy czy bogatszy w formie, a przecież o to nam właśnie chodzi. W większości przypadków nawet najbardziej odjechania torebka pasować będzie, w zależności od stylu, do małej czarnej, rurek i prostego topu czy białego, klasycznego kostiumu. Uwaga na pozostałe dodatki. Jeśli masz problem z ich dobraniem – lepiej zrezygnować z biżuterii, chustki czy paska, zestawiając z kompletem proste, nieprzykuwające uwagi buty.

Zestawienie butów z torebką stanowi osobny temat rozważań. Na szczęście idealne dopasowanie kolorystyczne tych dwóch elementów potraktować możemy jako relikt przeszłości. Dziś w zestawianiu ich obowiązuje zupełna dowolność – ważne jedynie, aby razem tworzyły spójną całość.

Unknown source

 

Dodaj komentarz