John Deere, największy światowy producent maszyn rolniczych, działa w Polsce już od 12 lat. Amerykański gigant otworzył właśnie nową siedzibę swojego polskiego oddziału i wiąże liczne plany z polskim rynkiem sprzętu rolniczego.

Historia potęgi John Deere liczy sobie już 175 lat i w pełni odpowiada wyobrażeniom o amerykańskim marzeniu. Założyciel firmy, John Deere, zaczynał jako kowal. W 1837 r. zadebiutował jako wynalazca, konstruując pierwszy stalowy samooczyszczający się pług. Następnie założył fabrykę, która do 1855 r. sprzedała ponad 10 tys. pługów.

Dziś grupa Deere & Company produkuje liczne rodzaje maszyn rolniczych i sprzętu ogrodniczego, silniki i części zamienne a nawet… maszyny do utrzymania pól golfowych. Działa w 160 krajach, a w 18 ma fabryki. Ogółem zatrudnia 61 tys. pracowników.

Nowa polska siedziba firmy połączona z centrum szkoleniowym powstała w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Budynek mieści pomieszczenia biurowe, halę wystawową, audytorium, sale wykładowe i hale warsztatowe. Tu będą się odbywały szkolenia pracowników dealerów John Deere z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Wartość inwestycji wynosi 26 mln zł.

W Polsce dostępne są następujące produkty John Deere: traktory, kombajny, silosokombajny, opryskiwacze, prasy rolujące, ładowacze czołowe, kosiarki, systemy rolnictwa precyzyjnego, mikrociągniki i inne maszyny ogrodnicze, robocze pojazdy użytkowe, silniki i maszyny golfowe. Do najnowszych maszyn należy nowa seria ciągników 6M, które zostały zaprezentowane na niedawnych targach AgroShow. Jedną z ich zalet jest możliwość zdalnej współpracy traktorów z kombajnami dzięki bezprzewodowemu systemowi łączności MachineSync.

Unknown source

 

Dodaj komentarz