Portale ogłoszeniowe są dobrym miejscem do reklamy, jednak nie każdy serwis tego typu może okazać się wartościowy. Pamiętam czasy, kiedy takie strony stanowiły rzadkość, a użytkownicy nie mieli gdzie umieszczać swoich ogłoszeń, przez co decydowali się na wykupienie miejsca w prasie i mediach. Popularność internetu sprawiła, że powstała szeroka gama portali z ogłoszeniami drobnymi, które cieszą się wielką popularnością. Co zatem powinien zawierać taki serwis, aby warto było umieścić w nim swoją ofertę?

Dobierając serwis ogłoszeniowy powinniśmy zwrócić uwagę na ilość ogłoszeń, którą posiada. Mała ilość świadczy o tym, że serwis jest młody (jak np. “WyspaOfert.pl“), lub cieszy się wysoką popularnością wśród internautów. Zwróćmy również uwagę na oprawę graficzną, ponieważ zła grafika utrudnia nawigację, i tym samym odstrasza użytkowników, którzy mogliby trafić na Nasze ogłoszenie.

Czy każdy może stworzyć serwis z ogłoszeniami drobnymi? Z pewnością jest to dość trudna branża, przez którą ciężko będzie się przebić początkującym webmasterom. Rywalizacja w tej kategorii wymaga sporej wiedzy i doświadczenia, zarówno w tworzeniu stron i pozycjonowaniu, jak i znajomości branży portali ogłoszeniowych. Spora ilość osób decyduje się na skrypty z aukcji – na takich silnikach ciężko będzie stworzyć dobry serwis ogłoszeniowy, ponieważ spora część takich skryptów posiada sporo wad.W artykule nawiązałem do branży portali ogłoszeniowych. Przedstawiłem jakie są ich główne wady i zalety, oraz czy warto samodzielnie stworzyć taki serwis.

Unknown source

 

Dodaj komentarz