Wysyłając nasze dzieci do placówki szkolnej ufamy, iż są w tym czasie bezpieczne i czekają dla nich odpowiednie warunki umożliwiające naukę. Jednak w większości szkołach rzeczywistość wygląda odmiennie. Kolosalne niedociągnięcia w licznych sytuacjach można odnotować nawet w szkołach podstawowych, w których uczą się najmłodsi uczniowie.

Niestety najgorzej wygląda kwestia umeblowania naszych placówek edukacyjnych. Nasze pociechy są zmuszone siedzieć na niedopasowanych krzesłach szkolnych, często zniszczonych co jest w stanie spowodować wady postawy. Niestety sytuacja ta nie prezentuje się poprawniej jeżeli chodzi o tablice szkolne i pozostałe meble. Większa część placówek szkolnych posiada znaczne braki w umeblowaniu, a duża część posiadanych przez szkołę mebli jest w okropnym stanie i powinna być już dawno wymieniona.

Niestety większość placówek edukacyjnych nie ma wystarczających środków, by ulokować je w nowe krzesła szkolne. W małej części nie jest to kłamstwem, ponieważ produkcja mebli jest kosztowna, a powinno się doliczyć jeszcze marże sklepów meblowych. Niestety w wielu sytuacjach gotówka w placówkach szkolnych jest koszmarnie rozdysponowana. Zarządcy szkół wkładają w rzeczy zbyteczne zamiast nabyć nowiutkie meble szkolne.

Jeśli nie chcemy, aby coś takiego działo się w szkole naszych dzieci to powinniśmy zainteresować się tym w jakich warunkach uczą się nasze dzieci. Nie wymaga to nawet specjalnych wizyt w placówkach edukacyjnych. Wystarcza że doświadczamy w jakim stanie są tablice szkolne w czasie wywiadówki. Należy jednakże pamiętać, iż każde spostrzeżone nieprawidłowości trzeba zgłosić kierownikowi szkoły, nawet jeśli musielibyśmy to robić podczas każdej wywiadówki.

Faktem jest, że nasza jednorazowa pretensja w większości wypadków zostanie zapomniana. Jeśli jednak dostarczymy ją na piśmie oraz nakłonimy innych rodziców do identycznego kroku to wzrośnie szansa, że w placówce edukacyjnej pojawią się nowe meble szkolne. Pamiętajmy, iż razem zdołamy sporo zdziałać i to od naszej osoby w dużej dawce jest zależne w jakich warunkach uczą się nasze pociechy.

Unknown source

 

2 Comments

 

Dodaj komentarz