Stal nierdzewna jest wyjątkowo popularnym materiałem do produkcji wpustów podłogowych, który w dodatku darzony jest przez klientów bardzo dużym zaufaniem. Wpusty podłogowe wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na liczne niekorzystne czynniki, w tym na duży nacisk i na chemikalia zawarte w zużytej wodzie.

Z tego powodu wpusty te mogą być używane w większości zakładów przemysłowych takich jak komercyjne kuchnie, mleczarnie, gorzelnie czy rzeźnie. W przypadku, gdy potrzebny jest materiał bardziej odporny na dzianie kwasów, zaleca się wpusty wykonane ze stali kwasoodpornej. Wpusty ze stali nierdzewnej stosowne są w podłogach budynków użyteczności publicznej, jak również w domach jedno lub wielorodzinnych. W tych przestrzeniach liczy się nie tylko ich funkcjonalność, ale także estetyka i wrażenia wizualne wywołane tym, że ruszty wpustów (szczególnie te perforowane) są po prostu ładne.

Warto dodać, że wpust podłogowy ze stali nierdzewnej jest łatwy do czyszczenia, dzięki czemu utrzymanie czystości w pomieszczeniu nie jest kłopotem. Wpusty wykonane są metodą odlewu tak perfekcyjnie, że w dużym stopniu są samoczyszczące. Dzięki temu, że wpust nie posiada załamań ani ostrych krawędzi, brud nie ma gdzie się osadzać. Warstwa osadu może jednak pojawić się w przypadku, gdy wpust często wysycha. Wpusty ze stali nierdzewnej czyści się łagodnym środkiem bakteriobójczym (np. proszkiem do mycia zmywarek), a jeśli wystąpią plamki z rdzy, to należy usunąć je za pomocą delikatnego szorowania z użyciem proszku czyszczącego.

Unknown source

 

Dodaj komentarz