Wydawałoby się, że Kraków jest świetnym miejscem na robienie zdjęć ślubnych; mnóstwo zabytków, klimatycznych uliczek, zaułków i restauracji. Ale problem pojawi się w momencie wyboru. Gdzie powinniśmy zrobić zdjęcia by nie powielać tego, co zostało już zrobione. Jak być oryginalnym a jednocześnie robić zdjęcia z dobrze rozpoznawalnymi elementami Krakowa.

Są generalnie dwa rozwiązania, albo spróbować robić zdjęcia dobrze znanym obiektom, ale w indywidualny sposób, nie jest to zbyt łatwe szczególnie dla początkującego fotografa. Drugim rozwiązaniem jest zrobienie zdjęć ślubnych w miejscach, których wcześniej nikt nie wykorzystał.  Zresztą znalezienie takiego miejsca też nie jest proste.

Oryginalne zdjęcia ślubne w Krakowie to problem, ale jest kilka miejsc, które warto odwiedzić. Po pierwsze Zakrzówek, który jest przepięknym miejscem szczególnie w okresie wiosennym i letnim. Ponadto skałki nadają zdjęciom klimat Śródziemnomorskim, można dzięki temu sprawić wrażenie, że zdjęcia są robione w egzotycznym miejscu:)

Krakowski Kazimierz to z kolei miejsce, gdzie można znaleźć ogromną liczbę urokliwych i tajemniczych zaułków, knajp, które mają indywidualny klimat. Jest również kładka Biernatka, która jest częstym miejscem robienia zdjęć.

Warto wspomnieć również o Ogrodzie Botanicznym, który na wiosnę oferuje bogactwo kolorów i kwiatów. Z kolei park Jordana to pewne miejsce na dobre zdjęcia w każdą porę roku.

Na Podgórzu z koeli znajdziemy również całkiem ciekawe uliczki i urocze uliczki.

To tylko kilka możliwości, więcej poznacie ich, kiedy sami przejdziecie Kraków wzdłuż i w szerz.

 

 

Dodaj komentarz