Obecnie w każdym województwie w Polsce, jest co najmniej jedno miejsce, w którym w sposób kreatywny i ciekawy nasze dzieci mogą spędzać czas. Nie trudno je również znaleźć. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę “miejsca przyjazne dziecku” i dodać miejscowość w której mieszkamy lub po prostu nazwę województwa, na terenie którego się ona znajduje.

Mamo tato czas na relaks
Kiedy jesteśmy rodzicami, niełatwo znaleźć miejsce, w którym moglibyśmy odpocząć, a jednocześnie zapewnić moc atrakcji naszemu dziecku. Tym bardziej, że maluchowi wcale nie jest łatwo dogodzić pod tym względem. Dobrze przemyślany wybór naszej wspólnej podróży, będzie miał ogromny wpływ na to, czy rodzice wrócą z niej zmęczeni, czy też nie.

Na szczęście na rynku jest dziś wiele miejsc, które na miano  “Miejsce przyjazne dziecku” zasługują w stu procentach, ponieważ rzeczywiście takie są. W okresie letnim powodzeniem cieszą się parki rozrywki, które oferują różnego rodzaju zabawy na świeżym powietrzu, takie jak zjeżdżalnie, trampoliny i zajęcia tematycznie pasujące do idei, w myśl której dane miejsce powstało np. przenosząc osobę zwiedzającą w świat iluzji. Najlepsze jest to, że są takie parki rozrywki, w których zarówno dorośli jak i dzieci, znajdą coś dla siebie, co sprawia, że każdy wychodzi z takiego miejsca zadowolony. Można w nich odpocząć na zielonej trawce, ławeczkach przeznaczonych dla zwiedzających, a nawet zażyć kąpieli w basenach. Nie brakuje też miejsc, gdzie można zjeść coś ciepłego lub kupić lody.

Miejsca przyjazne dzieciom to również powstające coraz częściej kawiarnie i restauracje, z przeznaczonymi dla dzieci z którymi przychodzimy, salami zabaw. Przy stoliku, gdzie rodzice popijają sobie smaczną kawę, jest ekran, na którym widzą oni swojego malucha, zajętego w tym czasie zabawą w położonym obok pokoju. Dzieje się to za pomocą kamer, w które wyposażony jest taki pokój. Oby takich miejsc przybywało, bo uwielbiają je zarówno dorośli, jak i dzieci, którym atrakcji, typu basen z piłkami, nigdy za wiele.

Wspaniałe miejsce na wycieczkę z dzieckiem, to również kurort nad morzem. Nie jest dziś wyzwaniem , znalezienie hotelu, przyjaznego rodzinom z dziećmi. Tam również, nasze pociechy nie będą narzekały na brak zajęcia. Jeśli pogoda dopisze, będą spędzały czas na plaży, brodząc w wodzie Bałtyku, natomiast w dni deszczowe i chłodne, pozostaną w hotelu, który ma w swoim wyposażeniu basen i inne, przygotowane z myślą o najmłodszych atrakcje.

W górach, nad jeziorem, nad rzeką również aż roi się od miejsc noclegowych, nastawionych na przyjazd dzieci. Konkurencja jest ogromna, jeśli chodzi o tego typu usługi, więc właściciele kurortów w najbardziej obleganych w sezonie miastach, dopasowują swoje oferty tak, aby każdemu, jak najbardziej, ułatwić pobyt u siebie.

Nie da się ukryć, że miejsce przyjazne dzieciom, to również miejsce przyjazne ich rodzicom. Dziecko zadowolone z wyjazdu, to rodzic z tego wyjazdu zadowolony. Atrakcji turystycznych, tego typu przybywa. I dobrze. Osoby posiadające potomstwo, nie będą musiały rezygnować z ciekawych podróży i wycieczek, ze względu na utrudnienia z tym związane.

Artykuł powstał przy współpracy z stroną Childfriendly.pl

Unknown source

 

1 Comment

 

Dodaj komentarz