Ezoteryka kojarzy się zazwyczaj z powszechnie znaną magią. Jest to pojęcie, które część utożsamia również z kosmosem i zasadami działającymi we wszechświecie. Dla niektórych osób może to być trudny i niezrozumiały termin, a nawet bajka wyssana z palca, bo tak na prawdę kto z nas w trakcie swojego dynamicznego życia interesuje się światem niematerialnym?

W ezoteryce możemy wyróżnić dział zwany “Astrologią“. Dotyczy on powszechnie znanych i często odwiedzanych przez płeć piękną – horoskopów. Dobry astrolog potrafi skonstruować kosmograf, który pozwala nam określić zarys przyszłości dla osób z konkretnego znaku zodiaku. W ten sposób podobno, horoskop ma wysokie szanse na spełnienie się w przyszłości.

Naukowcy nie podzielają tego zdania. Najczęściej traktują oni wszelkie horoskopy, wróżby i całą ezoterykę, jako jedną bzdurę, która po prostu szuka ludzi naiwnych, którzy naciągną się na pieniądze. W internecie możemy przeczytać bezpłatne horoskopy tygodniowe, dzienne, miesięczne, a nawet roczne, jednak faktycznie nie można ich brać dosłownie do siebie, gdyż przekaz w nich zawarty może nam zarówno pomóc, lub nawet zaszkodzić – wszystko zależy od punktu widzenia.

Uważam, że należy traktować wszelkie horoskopy i wróżby z odpowiednim dystansem. Jest to z pewnością fajna rozrywka, jednak nie zaleca się ich używania osobom niepełnoletnim. Zdecydowanie cała ezoteryka kierowana jest do osób pełnoletnich, gdyż łatwo można się zatracić w tej dziedzinie, jednak stanowi ona ciekawy punkt świata, gdzie niektóre osoby znajdą fajną odskocznię.

Unknown source

 

1 Comment

 

Dodaj komentarz