Woda z kranu powinna spełniać wszelkie wymogi do tego, aby nadawać się do picia jej, bez uprzedniej obróbki termicznej. Woda prosto z kranu jest o dużo lepsza w smaku, od wody przegotowanej. Często jednakże można mieć wątpliwości co do jej jakości oraz bezpieczeństwa. Wiadomo, że przede wszystkim w centrum dużego miasta woda przedostaje się do naszych kranów przez rury, które mogą być już stare. Przez to narażona jest na kontakt z drobnoustrojami i może tracić swoje wartości.

Uzdatnianie wody

Z pomocą przychodzi wówczas uzdatnianie wody. Proces ten można przeprowadzić samodzielnie w domu, za pomocą prostego oraz niedużego urządzenia, jakim są zmiękczacze do wody. Dzięki takiemu urządzeniu woda, która wypłynie z naszego kranu będzie nie tylko smaczna i bogata w minerały takie jak wapń oraz magnez, ale też w pełni bezpieczna. Warto przyjrzeć się dostępnym na rynku zmiękczaczom do wody, tak aby dokonać jak najlepszego wyboru. Trzeba też od razu zaopatrzyć się w wymienne filtry, które trzeba zmieniać raz na jakiś czas, co najmniej raz w miesiącu. Wówczas będziemy mieć pewność, że woda jest uzdatniana w sposób prawidłowy i zachodzi pełen proces, a my pijemy wodę zmiękczoną oraz zdrową. Warto wiedzieć, czy w naszej okolicy dostępny jest serwis stacji uzdatniania wody krajowej. Może być to niezwykle przydatna opcja, jeżeli zdecydujemy się na picie takiej wody i pozyskiwanie jej dzięki uzdatnianiu. Półki sklepowe są pełne różnego rodzaju wód mineralnych i źródlanych. Picie takich wód wiąże się jednak że sporym kosztem, natomiast Picie wody z kranu jest znacznie tańsze, jeżeli nie prawie darmowe! Rachunek za wodę raczej nie zmieni się znacznie, gdy zaczniemy używać jej do picia na co dzień, natomiast nasz portfel z pewnością odczuje różnice pomiędzy kupowaniem wody butelkowej, a zastąpieniem jej tak zwaną kranówką.

Prosty sposób na zdrowie

Jest to więc rozwiązanie korzystne dla naszego gospodarstwa domowego, dobre dla naszego zdrowia, a co więcej chroni też środowisko. Wody butelkowej w znacznej mierze sprzedawane są w bezzwrotnych butelkach plastikowych, co przyczynia się jedynie do zaśmiecania naszej planety. Pomysł na uzdatnianie wody jest więc doskonałą alternatywą oraz warto wprowadzić go w życie jak najszybciej. Zmiana będzie pozytywna nie tylko dla nas, ale i dla naszego otoczenia.

Unknown source

 

Dodaj komentarz