Dawniej Polacy wyjeżdżali w celach zarobkowych przede wszystkim do Wielkiej Brytanii i Niemiec. Po wystąpieniu UK z Unii Europejskiej popularność tego kierunku jednak znacznie zmalała. Nie powinno to dziwić. Możliwość wjazdu np. do Anglii została znacznie utrudniona. Dlatego wielu rodaków zostało zmuszonych do poszukiwania innych opcji. Na szczęście tych nie brakuje. Jedną z korzystnych alternatyw jest praca w Norwegii. Osoby, które obrały ten kraj za miejsce swojej emigracji, wypowiadają się zazwyczaj w samych superlatywach.

Co może zaoferować to państwo?

Przede wszystkim godziwe wynagrodzenie. Nie jest tajemnicą, że w Skandynawii można naprawdę dobrze zarobić. Nierzadko płace są znacznie wyższe od tych, jakie można było uzyskać w Londynie, Edynburgu czy innych angielskich lub szkockich miastach. Polscy emigranci chwalą również norweską kulturę oraz piękno tego państwa. Każdy, kto zdecydował się na pracę w Norwegii, może w wolnym czasie zwiedzać wiele zapierających dech w piersiach miejscowości, które oferują m. in. niezapomniane widoki z klifów. Sam rynek zatrudnienia również daje wiele możliwości. Najczęściej polscy emigranci, których interesuje praca w Norwegii, poszukują zawodu kelnera, barmana bądź magazyniera. Kraj ten potrzebuje jednakże również wykwalifikowanych fachowców z wielu specjalistycznych specjalizacji. Dobrze zarobi każdy, komu nie jest obca hydraulika okrętowa. Przemysł stoczniowy rozwija się w tym państwie niezwykle szybko, dlatego rąk do pracy w tym sektorze wciąż brakuje, a oferty zatrudnienia prezentują się niezwykle korzystnie.

Praca przy statkach

Należy jednakże pamiętać, że montaż konstrukcji okrętowych jest procesem niezwykle odpowiedzialnym, który wymaga precyzji i bezbłędności. Z tego powodu kandydaci do wykonywania tego typu obowiązków powinni móc pochwalić się wiedzą, a najlepiej także doświadczeniem. Hydraulika okrętowa nie jest w Polsce najpopularniejszym kierunkiem kształcenia zawodowego, lecz każdy, kto na poważnie myśli o pracy w Norwegii oraz godziwych zarobkach, może rozważyć odbycie stosownego kursu. Właściwe przygotowanie sprawi, że montaż konstrukcji okrętowych będzie możliwa przez niemal każdego. Należałoby także pamiętać, by przed wyjazdem podszlifować język angielski, jeżeli osoba chętna nie umie posługiwać się norweskim.

Unknown source

 

Dodaj komentarz