Niezaprzeczalnie możemy stwierdzić, że silnik samochodu to najważniejsza jego część. Bez niego nie ma możliwości, żeby samochód ruszył. Możemy wysunąć śmiałe stwierdzenie, że silnik samochodu to jego serce. Jest tak samo istotne, jak serce w naszym organizmie. To od niego i od jego prawidłowego funkcjonowania wszystko zależy. O ile każdy kierowca ma świadomość, konieczności mycia karoserii bądź też czyszczenia tapicerki wewnątrz samochodu, tak niewielu wie, w jaki sposób pielęgnować silnik. Silnik w naszym samochodzie jest takim elementem, który dość szybko się brudzi.

Czysty silnik

Brud w tym przypadku nie jest już jedynie kwestią estetyki, ale wpływa on znacząco na odczyty liczników. Nagromadzony brud i zanieczyszczenia utrudniają rozpoznanie ewentualnych usterek jednostki napędowej. W momencie, kiedy silnik naszego samochodu jest czysty, rozpoznanie przez system wszelkich wycieków jest dużo bardziej precyzyjne i zwyczajnie prostsze. Silnik będący jednostką napędową naszego samochodu jest poniekąd jego wizytówką. Dbając o właściwą jego jakość, może okazać się świetną kartą przetargową w negocjacjach sprzedażowych. Zanim przystąpimy do czyszczenia silnika, musimy zadbać o właściwe warunki, w których to wykonamy. Najlepszym miejscem do tego typu zabiegów będzie garaż z odpływem. Istotne jest także nabycie odpowiedniego środka. Kosmetyki do czyszczenia silnika mają w swoim składzie, aktywne nanocząsteczki, wspomagające proces odtłuszczania i mycia. W dużym stopniu specjalistyczne środki czyszczące są także biodegradowalne, a co za tym idzie, mniej szkodliwe dla środowiska. Środki te są przeznaczone dla elementów plastikowych, gumowych, lakierowanych i chromowanych.

Warto sprawdzić stan reflektorów

Reflektory niezwykle często kojarzone są z oczami samochodu. Zwłaszcza widzimy to w bajkach dla dzieci, gdzie samochody żyją, uśmiechają się oraz rozmawiają. Czyste reflektory znacznie podwyższają wizualny aspekt każdego samochodu. Jeżeli nasze reflektory straciły swoją przejrzystość oraz nabrały żółtawej barwy, pasta polerska do reflektorów powinna temu zaradzić. Jej skład w zestawieniu z odpowiednią tarczą polerską powinny doprowadzić lampy samochodu do stanu niemalże nowości. Innym ważnym elementem samochodu, o który warto zadbać, są także opony. Pamiętajmy, żeby w sezonie zimowym zmienić komplet opon na zimowy. Jednak oprócz ich zmian warto zainwestować także w kosmetyki do opon. Dbanie o opony przedłuży ich żywotność i zmniejszy ryzyko szybkiego ich wytarcia.

Unknown source

 

Dodaj komentarz