W dzisiejszych czasach firmy przeprowadzkowe nie są odpowiedzialne jedynie za transport, wniesienie i zniesienie mebli, coraz częściej osoby zmieniające miejsce zamieszkania angażują je również w spakowanie przedmiotów, dostarczenie kartonów, rozkręcenie i skręcenie mebli oraz utylizację niepotrzebnych przedmiotów.

W efekcie osoba zmieniająca miejsce zamieszkania nie musi zajmować się kompletnie niczym podczas całego procesu przeprowadzkowego, niestety usługi tego typu cały czas są stosunkowo drogie. Głównym powodem takiej sytuacji jest adresowanie tych usług do grupy docelowej zamożnych klientów, grupa ta charakteryzuje się mniejszą wrażliwością na cenę. Jeśli decydujemy się na skorzystanie z kompleksowej oferty firmy przeprowadzkowej dobrym pomysłem jest porównanie kilku ofert. Możemy to zrobić zapraszając przedstawicieli handlowych firm na wycenę przeprowadzki.

Wycena przeprowadzki okazją do oceny firmy

Wycena przeprowadzki nie musi mieć dla nas charakteru wyłącznie informacyjnego, może stać się również idealną okazją do oceny firmy przeprowadzkowej. Pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas zamawiania wyceny przeprowadzki, jest czas oczekiwania na przyjazd przedstawiciela handlowego, firmy dbające o sowich klientów zazwyczaj realizują wyceny do dwóch dni roboczych. Następna kwestią jest punktualność, jeśli przedstawiciel handlowy na wycenę przyjeżdża spóźniony to szanse, że ekipa przeprowadzkowa przyjedzie punktualnie są raczej znikome. Najważniejszą jednak kwestią podczas spotkania z przedstawiciele handlowym jest sprawdzenie czy dokonał on wyceny w sposób rzetelny, czyli czy sporządził inwentarz wszystkich przedmiotów do przeprowadzki i ustalił z nami zakres wykonywania usługi i uwzględnił to wszystko w umowie przeprowadzkowej, jeśli wykonał wszystkie czynności sumiennie wówczas możemy być pewni, że wycena przeprowadzki ma charakter obiektywny.

Cena kompleksowej przeprowadzki

Cena wykonania kompleksowej przeprowadzki różnić się będzie od tego co mamy do przewiezienia oraz w jakim mieście realizujemy przeprowadzkę. Analizując Łódzki rynek koszty wykonania kompleksowej przeprowadzki w Łodzi mieszkania dwupokojowego oscylują w granicach tysiąca złotych.

Unknown source

 

Dodaj komentarz