Projektanci firmy Ray Ban mieli dar do tworzenia ponadczasowych okularów. Ich dwa najpopularniejsze modele: Wayfarer oraz Aviator weszły do panteonu rzeczy ponadczasowych obok małej czarnej czy perfum Chanel numer 5. Wstęp do tego elitarnego grona mogą mieć wyłącznie produkty o perfekcyjnej stylistyce i najwyższej jakości.

Motorem sukcesu omawianej w tym artykule firmy był model Aviator. Pierwszy raz ujrzał on światło dzienne w roku 1937. Co zaskakujące, powstał jako okulary dla wojskowych lotników. Ich anatomiczny, dobrze przylegający do twarzy kształt pozwalał na zmniejszenie ich pod kaskiem, a duże szkła zapewniały dobrą ochronę przed słońcem. Do tej pory aviatorki używane są przez pilotów na całym świecie. Co więcej były pierwszymi – jeśli nie jedynymi – okularami które poleciały w kosmos!

Mimo długiej historii ten fason okularów jest cały czas na topie. Ich wszechstronność docenia wiele gwiazd. Często można zobaczyć je na nosie Johny Deep-a, Miley Cyrus i wielu innych gwiazd (nie tylko tych z Hollywood). Jednak ich najsłynniejszym posiadaczem jest Tom Cruise. Nosząc je w filmie Top Gun wprowadził je do masowej świadomości.

W tej chwili okulary aviatorki przestały być domeną firmy Ray Ban. Ich kopie oraz „wariacje na temat” produkowane są zarówno przez wielkie domy mody jak i chińskie manufaktury.

Prawdopodobnie jeszcze wiele lat będą one cenionym dodatkiem. Ich zakup można traktować jako inwestycję gdyż na pewno posłużą nam dłużej niż jeden sezon i będą pasować do wielu różnorodnych stylizacji.

Unknown source

 

Dodaj komentarz