Starożytni ludzie tak jak i my obecnie mieli do czynienia z wieloma przypadkami, walkami i genetycznymi modyfikacjami i musieli oni nauczyć się doradzać sobie z tymi problemami. Musieli oni wynaleźć i stworzyć sobie jakieś protezy. Przykładem może być perski żołnierz, który odciął sobie części nogi, a następnie zastąpiono ją drewnianą protezą. Naturalnie wraz z upływem czasu i wzrostem medycyny i nauki wymyślano nowsze, lepsze sposoby na amputację oraz protezy kończyn.
Protezy najbardziej były potrzebne dla rannych wojaków a największe zapotrzebowanie na protezy było podczas wojny secesyjnej. W latach pierwszej i drugiej wojny światowej powstawały coraz więcej profesjonalne protezy kończyn dolnych i górnych. Po wojnie odbywały się szeregi testowań przeprowadzanych w zamiarze udoskonalania protez.
Powstawały specjalne ośrodki zaprzątające się badaniami i produkowaniami protez. Naturalnie studiowania stale odbywają i mimo, że obecnie fabrykuje się wręcz perfekcyjne protezy kończyn to stale są one udoskonalane. proteza nogi, dłoni czy ramienia w dzisiejszych latach jest prawie tak mocna i wygodna jak autentyczna noga czy dłoń. Dodatkowo dla większego komfortu użytkowników protez ogromną uwagę przymocowuje się do estetyki wykonania protez, gdyż im mniej zauważalna tym lepiej czuje się jej właściciel. Dzięki nim współcześnie osobistości, którzy przeszli amputację mają bardzo ułatwione życie. Patrząc wstecz można zauważyć jak bardzo się rozwinęła i jak duże efekty odniosła medycyna wraz z biegiem lat.

Unknown source