Jak to możliwe, że zwykłe pszczoły robotnice żyją tylko 30-35 dni, a królowa pszczół nawet 5‑6 lat? Sekretem jest mleczko pszczele, którym robotnice i trutnie karmione są zaledwie przez 3 dni, natomiast królowa przez całe życie. Słusznie więc niektórzy nazywają ten produkt pasieczny ,,eliksirem młodości”.

W medycynie ludowej i niekonwencjonalnej mleczko jest znane już od bardzo dawna. Wykazuje ono działanie wzmacniające, podnosi odporność organizmu na różnego rodzaju infekcje, usuwa zmęczenie, usprawnia koncentrację i myślenie. Wspomaga leczenie wielu chorób i dolegliwości ze strony układu krwionośnego takich jak: miażdżyca, stany zapalne żył, zaburzenia krążenia, nadciśnienie tętnicze.

Mleczko zalecane jest także w chorobach nerek i dróg moczowych ze względu na jego działanie moczopędne. Produkt ten wpływa korzystnie na skórę. Posiada silne właściwości regenerujące, dlatego jest stosowany przy leczeniu łojotokowego zapalania skóry, łysienia, liszajów, wspomaga także gojenie się ran, oparzeń, odleżyn. Czyste mleczko pszczele to gęsta papka najczęściej koloru jasnokremowego lub jasnożółtego. Skład mleczka jest bardzo bogaty. Zawiera ono około 65% wody, 12% białka, 12% cukrów, 6% lipidów, 5%kwasów organicznych, ponad dwadzieścia mikro- i makroelementów (m.in. magnez, potas, fosfor, żelazo, cynk) i wiele witamin (np. kwas pantotenowy, kwas nikotynowy, witaminy PP, B1, B2, B6, C, B12, kwas foliowy). Mleczko pszczele pod względem zawartości białka przewyższa wiele produktów, w tym także mleko krowie i mięso wołowe.

Czyste mleczko pszczele można zakupić w każdej aptece czy sklepie zielarskim. Zwykle ma postać tabletek lub syropu. Najskuteczniejszym sposobem dawkowania preparatu jest aplikacja podjęzykowa. Należy tutaj pamiętać o wcześniejszym przepłukaniu ust wodą, by tabletka mogła w pełni zadziałać. Kuracja tego typu z reguły powinna trwać od 3 tygodni do 2 miesięcy i być powtarzana dwa razy w roku. Jedynymi przeciwwskazaniami są: alergia na produkty pszczele i astma. Osoby, które są wolne od tych dolegliwości mogą z powodzeniem stosować mleczko pszczele i cieszyć się witalnością i zdrowiem przez długie lata.

Unknown source

 

Dodaj komentarz