Każda osoba, która planuje budowę własnego domu lub zakup własnego apartamentu powinna zastanowić się nad urządzeniem i wystrojem wnętrz. W zależności od tego czy posiadamy umiejętności, które pozwolą nam na samodzielne zaprojektowanie wystroju czy takim umiejętności nie posiadamy zależy czy powinniśmy skorzystać z porady eksperta. Jeśli znajdujemy się w tej drugiej grupie, czyli tych osób, które absolutnie nie potrafią wybrać koloru ścian i mebli to powinniśmy poszukać właściwego dekoratora wnętrz. Najlepiej skorzystać z usług kogoś z rekomendacji.

Jeżeli nie mamy nikogo z polecenia to możemy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, na której jest szereg ogłoszeń tego typu. Wielką zaletą tych ogłoszeń jest to, że oprócz podstawowych informacji zawierających zakres usług i opis doświadczenia, jakie dana osoba oferuje jest także zakładka z opiniami. Konsumenci, którzy już korzystali z usług danego fachowca wpisują swoje opinie i indywidualne odczucia. Na tej podstawie możemy wybrać eksperta i z większą pewnością zdecydować się na jego usługi bez obaw, że napotkamy zupełnie nieprofesjonalnego naciągacza. Po dokonaniu wyboru dekoratora wnętrz warto spisać umowę, w której będą zawarte najistotniejsze informacje dotyczące o zakresie zleconych prac. W tej umowie powinno być zawarte przede wszystkim to jaki jest zakres prac, jaki jest przewidziany czas na realizację danego zamówienia, jaka jest przewidziana kwota na dokonanie projektu oraz oczywiście kwota wynagrodzenia, którego oczekuje projektant wnętrz.

Po spisaniu umowy można przystąpić do wykonania usługi w ustalonym wcześniej terminie. Zazwyczaj jest tak, że po przygotowaniu projektu dekorator wnętrz podaje nam go do zatwierdzenia, tak aby jeszcze na etapie pomysłu można było wprowadzić własne uwagi i możliwe poprawki. Lepiej jest dokonać tego na samym początku niż dopiero w momencie, kiedy przystąpimy do wykonania remontu. Często jest tak, że projektant sam decyduje się na zakup mebli i dodatków niezbędnych do wykonania projektu. Takie kwestie także powinny być zawarte w umowie.
Jedną ze spraw, którą będzie zajmować się projektant jest instalacja oświetlenia. Dekorator wybierze pasujące do aranżacji klosze szklane, lampy naftowe. Aby uzyskać niższą cenę swoją ofertę może przedstawić producent lamp. Warto skorzystać z tej możliwości przy zakupie większej ilości lamp.

Unknown source

 

Dodaj komentarz