W większości gabinety dentystyczne oferują leczenie obejmujące kilka różnych specjalizacji. Nie wszystkie charakteryzują się jednakowym zakresem usług, jednakże można wyszczególnić podstawowe typy zabiegów dentystycznych, jakie są wykonywane w większości klinik dentystycznych. Pierwszym bardzo istotnym typem zabiegów stomatologicznych są zabiegi, które mają na celu profilaktykę i leczenie skutków ubocznych chorób zębów, w tym na przykład próchnicy.

Jest to tak zwana stomatologia ogólna, w której przeprowadzane są badania kontrolne. Wykonuje się też leczenie kanałowe i wypełnianie ubytków zębowych. Badania profilaktyczne dotyczą oczyszczenia zębów z zalegającej płytki i kamienia nazębnego, a dodatkowo zabezpieczenie ich przed postępem bakterii próchnicy. Kolejnym rodzajem zabiegów dentystycznych, jakie są wykonywane w wielu przychodniach jest leczenie ortodontyczne. Polega ono na leczeniu defektów zgryzu. Najczęściej obejmuje noszenie aparatu ortodontycznego, który ma za zadanie stopniowo ustawić zęby na właściwym miejscu w łuku zębowym. Niekiedy przed założeniem aparatu ortodontycznego konieczne jest usunięcie jednego bądź kilku zębów, aby uzyskać miejsce na prawidłowe ustawienie pozostałych. Aparat na zęby najlepiej stosować jak najwcześniej to możliwe, po pojawieniu się wszystkich zębów stałych, czyli od około 11 roku życia. Nie ma jednak przeszkód, aby aparat na zęby zaczęły nosić osoby starsze, czy nawet w podeszłym wieku. Możliwe, że leczenie będzie trwać trochę dłużej, ale zawsze przywraca piękny, promienny uśmiech i wpływa na kształt twarzy i ust, przez co wygląda się atrakcyjniej. Istnieje wiele typów aparatów ortodontycznych, więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. Aparat na zęby może mieć rozmaite kolory, może być też wykonany z różnorodnych materiałów, a co najważniejsze, posiada także różne możliwości zakładania. Przy temacie atrakcyjnego wyglądu nie może również zabraknąć kwestii wybielania zębów. Za najskuteczniejszą metodę uważa się wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym.

Istnieją rozmaite preparaty, które można zakupić samodzielnie, jednak nie gwarantują osiągnięcie takiego efektu jak u profesjonalisty. Stomatolog może zaproponować dwa wyjścia – wybielanie zębów w gabinecie, lub wybielanie nakładkowe, które stosuje się w domu. Jak widać zabiegów poprawiających wygląd jest mnóstwo, więc warto zadbać o swoje zęby, ze względów leczniczych jak i estetycznych.

Unknown source

 

Dodaj komentarz