Wybór zabawki dla dziecka na roczek wcale nie jest tak oczywisty, jakby się to mogło wydawać. Jeśli wybierasz się na pierwsze urodzinki dziecka któregoś ze znajomych bądź członka rodziny, na pewno zastanawiasz się, co wybrać, by zabawka była zarówno praktyczna, jak i gwarantowała maluszkowi dobrą zabawę.

Prezent dla chłopca i dziewczynki

Duża część zabawek nadawać się będzie zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Bezpiecznym wyborem są drewniane klocki bądź drewniane układanki, które nie dość, że pobudzają kreatywność i edukują, to są fajnym sposobem na spędzenie czasu. Równie rozwijające są gumowe piłki sensoryczne, które również nadadzą się zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Zabawki interaktywne, jak pianinka, telefony, “mówiące” pluszaki również, zazwyczaj, są świetnym pomysłem zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Prezent na roczek dla dziewczynki

Prezent na roczek dla dziewczynki, od tego dla chłopca, będzie często wyróżniał kolor. Dla dziewczynki wybrać można różowego pluszaka, różowe klocki z motywem księżniczki. Lalka, najpopularniejsza zabawka dla małych kobietek, nie jest jeszcze dobrym wyborem. Zwykle lalki mają wiele małych elementów, a dziecko w tak młodym wieku jeszcze nie jest świadome tego, że elementy te są niebezpieczne i nie można ich sobie wkładać do buzi. Zabawki dla dzieci powinny być, przede wszystkim, bezpieczne.
Istnieją też zestawy zabawkowych torebek czy diademów księżniczki. Taką opcję również można rozważyć, wybierając prezent na roczek dla dziewczynki.

Prezent na roczek dla chłopca

Idealny prezent na roczek dla chłopca to pociąg z klocków czy wszystkie zabawki przypominające pojazdy (np. samochodziki). Oczywiście nie powinno się wybierać tych najmniejszych modeli samochodzików, a większe zabawki, żeby rzecz ta była bezpieczna dla dwunastomiesięcznego brzdąca.


Zwykłe klocki też zwykle mają wersje kolorystyczne (np. niebieskie i różowe). Kupując niebieską wersję dla chłopca sprawiamy, że prezent wydaje się bardziej spersonalizowany, pod konkretną osobę.

Unknown source

 

Dodaj komentarz