Siwienie to kłopot wielu osób, najczęściej mężczyzn i stanowi naturalny etap starzenia choć jego proces może zaczynać się dosyć wcześnie. Nie jest to jednak powód do paniki, istnieje mnóstwo sposobów na walkę z niechcianą siwizną, a szare włosy na głowie są jak najbardziej podatne na różne zabiegi. Rynek proponuje sporo produktów takich jak szampon przeciw siwieniu, tabletki itp. Warto rozważyć różne metody, zwracając uwagę na zalety i wady każdej, szukając odpowiednich produktów, czytając opinię, a jeśli problem jest dla nas niezwykle poważny, możemy skonsultować się także z dermatologiem bądź trychologiem, którzy w fachowy sposób, bazując na sprawdzonej wiedzy oraz latach doświadczeń, określą nasz problem i dalsze metody postępowania. Zanim jednak zdecydujesz się na pomoc specjalisty rozważmy podstawowe sposoby, z jakich możesz skorzystać.

Szampon na siwienie

Wielu producentów oferuje nam rewelacyjne efekty po zastosowaniu specjalnych szamponów określanych również jako “odsiwiacze dla mężczyzn”. Jest to mało kosztowna i nieinwazyjna metoda pozbycia się siwych włosów. To co trzeba jednakże podkreślić to sposób ich działania. Dobry preparat powinien zawierać w sobie m.in guaranę oraz prowitaminę B5 czyli składniki aktywne skierowane na nasz problem, a także witaminę B stanowiącą źródło protein wchodzących w skład włosa, która nadaje im elastyczność dodatkowo chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi. Stosownie szamponów na siwienie nie jest jednak postępowaniem trwałym, kuracja daje efekty wówczas po kilku zabiegach, dodatkowo nie utrzymują się one na stałe i zazwyczaj po kilku tygodniach znikają, zabieg trzeba zatem powtarzać co wiąże się z dodatkowym kosztem. Należałoby działać także od wewnątrz, aby wspomóc naszą walkę korzystając z różnego rodzaju suplementów dostępnych w sklepach i aptekach. To, na co musimy zwrócić uwagę to skład: nigdy nie decydujmy się na produkty budzące podejrzenia, niebędące w oficjalnej sprzedaży, z niepewnych źródeł. Do tego uważajmy na produkty skierowane do włosów siwych, których celem jest dodatkowe podkreślenie siwizny.

Farba lub szampon koloryzujący

Jeśli zależy nam na bardziej trwałym i spektakularnym efekcie możemy skorzystać z farbowania. Zabieg ten jest zalecany w wypadku bardziej obszernej siwizny, choć ma swoje wady. Musimy starannie wybrać kolor, tak aby był jak najbardziej naturalny, lecz także skupić się na pielęgnacji włosów. Farbowanie jest skuteczne, ale także bardziej destrukcyjne, dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona.

Wpis powstał przy współpracy z Siwewlosy.pl

Unknown source

 

Dodaj komentarz