Każdy z nas chce mieć mieszkanie niczym z bajki. Wprost prześcigamy się w nietuzinkowych aranżacjach wnętrz. Staramy się, żeby nasze wnętrza cechowała oryginalność i elegancja. Każdy z nas chce, czuć się dobrze we własnych czterech ścianach. Każdy z nas chce, żeby jego mieszkanie było piękne i żebyśmy mogli z dumą spraszać do siebie gości. Nasz dom to niejako wizytówka nas samy. Utożsamiamy się z tym wnętrzem. Pragniemy czuć się w nim dobrze. Chcemy, aby mieszkanie, czy też dom było naszym azylem, miejscem naszego wypoczynku, wyciszenia oraz miejscem, w którym możemy podładować nasze baterie, aby móc jeszcze skuteczniej stawiać czoła rzeczywistości dnia codziennego.

Sercem każdego mieszkania jest kuchnia

Od zawsze jego sercem było właśnie to pomieszczenie. To najważniejszy pokój. Przygotowujemy w nim posiłki oraz pijemy poranną kawę. Niezwykle często jest to miejsce, w którym spożywamy wszystkie posiłki, gromadząc się całą rodziną przy jednym stole. Między innymi dlatego tak ważne są meble do kuchni. Ich rozmieszczenie, kolor, a niekiedy nawet budowa jest niezwykle ważna, aby czuć się w tym miejscu dobrze oraz bezpiecznie.

Podobnie ważny jest salon

Jest to miejsce, którym najczęściej się chwalimy. Miejsce, nad którym aranżacją spędzamy najwięcej czasu. Miejsce, które jest naszą dumą i do którego zapraszamy gości na wieczorną posiadówkę, bądź też kolację. A dlaczego by, nie urządzić go w sposób orientalny? Niektórzy z nas lubią podróże, lubią zwiedzać egzotyczne kraje, słynące z innej kultury. Dla takich osób perfekcyjnym wnętrzem byłoby pomieszczenie, w którym mogliby zawrzeć kawałek swoich podróży. Miejsce, które byłoby pomieszczeniem pełnym wspomnień i marzeń o dalszych wojażach. Doskonałym rozwiązaniem byłoby urządzenie salonu w duchu egzotyki. Egzotyczne meble byłyby idealnym rozwiązaniem, bo mimowolnie przeniosłyby nas do dalekich krain oraz wyznaczyły cel następnych podróży. Egzotyczne meble z nietuzinkowym designem, wykonane z egzotycznego drzewa, pachnącego przygodą. Idealnie komponowałyby się z pamiątkami zebranymi w czasie naszych dalekich wypraw.

Dekoracja salonu

Jeśli posiadamy pamiątki, które chcielibyśmy ładnie wyeksponować, powinniśmy zainwestować w odpowiednie oświetlenie. Jest ono niezwykle ważne z uwagi, na warunki pogodowe panujące w naszym kraju. Mała ilość światła oraz zazwyczaj dość małe okna nie oświetlą odpowiednio naszych drogocennych pamiątek. Zainwestujmy zatem w ładną oraz oryginalną lampę. W sklepach odnajdziemy zarówno małe lampy, które możemy postawić na kredensie, ale również lampy podłogowe, które ocieplają dane wnętrze, jak i dają wrażenie przytulności.

Unknown source

 

Dodaj komentarz