Chodzenie się po terenie miastowym to dla wielu z nas kłopot, w szczególności dla nastolatków. Zwyczajne chodzenie z miejsca do miejsca to nie mały kłopot, znajdziemy jednak inne rozwiązania aby dostać się do każdego miejsca w mieście. Jakie mamy możliwości.

Poleca się zainwestowanie w rolki. Jazda na rolkach to od dawna występujący w duchu wielu z nas sposób aktywności na zewnątrz. Odnaleźć można różne modele rolek wpasowujące się w przeróżne upodobania. Poczynając od rozpoczynających jazdę a finiszując na rzeczywiście wyczynowych rolkach do bardzo błyskawicznego poruszania się i które są na tyle solidne by mogły wytrzymać wielokrotne wyskoki i lądowania podczas akrobacji na parkach skatingowych. Posiadające hamulce rolki i te bez nich trafiają do użytkowników o różnorakich poziomach zaawansowania, zatem także warto odkryć stosowny dla siebie typ rolek. Odszukamy też wiele marek, wśród których głównymi są Roces, Spokey.

Kolejną opcją są deskorolki. Zwyczaj jazdy na desce narodził się w Ameryce Północnej i zawitał do każdego miejsca na globie. Jednak spotkamy w polskich miastach niewielu nastolatków, którzy jeżdżą na deskach. Możliwe, że to poprzez lęk przeciw jeżdżeniu na deskach i brak umiejętności, lecz tak naprawdę jest jednym z przyjemnych środków lokomocji. Jest to dość mobilny wybór. Deskorolkę możemy zabrać ze sobą praktycznie na każdą okazję.

Finalną, lecz nie najgorszą pozycją są hulajnogi. Hulajnoga to rzadki sposób poruszania się, ale znajdzie on miejsce w głowach młodych którzy nie wybierają poruszania się na rowerach z powodu ich rozmiarów. Stąd też właśnie przez rozmiar hulajnogi powinny być częściej wybierane. Posiadają takie funkcje jak składanie, zmniejszając tym sposobem rozmiar do minimum, różnego rodzaju koła, komfortowe rączki i hamulec. Wybierając hulajnogi możemy mieć pewność, że wyćwiczymy nasze ciało podczas aktywności fizycznej.

Część wyżej opisanych sposobów wymaga również gotowości pod postacią założenia ochraniaczy, czyli kaski, ochraniacze dłoni, nakolanniki i ochraniacze na łokcie. Ten wymóg jest z całą pewnością indywidualny, nie wymaga się tego, żeby na desce absolutnie trzeba było poruszać się z założonym kaskiem i ochraniaczami, natomiast jest to preferowane podejście do sprawy, o urazy nie trudno, zdrowe podejście może nie raz zapobiegać utracie zdrowia.

Unknown source

 

Dodaj komentarz