Polskie ulice są obecnie bardzo zatłoczone. W większości miast występują także duże problemy ze znalezieniem dogodnych miejsc parkingowych. Wynika to między innymi z faktu, że z każdym rokiem w naszym kraju przybywa coraz więcej samochodów.
Niestety dużo wolniej przebiegają remonty dróg a budowa nowych parkingów ciągle nie nadąża za potrzebami miast. Zatłoczenie na polskich ulicach wynika także z faktu, że Polacy, zdecydowanie preferują samochód, jako środek transportu.

Dzieje się tak nawet wtedy, gdy podróż samochodem jest droższa od innych środków transportu. Na jazdę samochodem są skazani przede wszystkim mieszkańcy podmiejskich miejscowości. Ilość połączeń autobusowych często jest niewystarczająca a w wielu lokalizacjach w ogóle nie ma możliwości skorzystania z połączenia autobusowego. Wiele do życzenia pozostawia także polski transport kolejowy. Podróż koleją zajmuje bardzo dużo czasu a komfort jazdy w naszych pociągach ciągle jest niski czyli poprostu niezadowalający. Połączenia kolejowe również nie należą do bardzo dobrze rozwiniętych, stan torów nie pozwala na osiąganie zadowalających prędkości, a sieć komunikacyjna od wielu lat się nie wydłuża. O tym, że Polacy coraz rzadziej jeżdżą pociągami decyduje także coraz wyższa cena biletów i ogólny chaos na kolei, który skutkuje tym, że często na danej stacji w ogóle nie można kupić biletu czy choćby skorzystać z toalety. Środkiem transportu zastępującym samochody na niewielkich odległościach mogłyby być rowery, które zresztą są bardzo lubiane w Polsce. Niestety mamy bardzo mało bezpiecznych ścieżek rowerowych. Polacy na rowerach jeżdżą często, ale głównie rekreacyjnie po okolicznych lasach i drogach. Praktyka pokazuje jednak, że dojeżdżanie do pracy rowerem, choć tanie, to nie jest dobrym i bezpiecznym pomysłem w naszym kraju. W odróżnieniu do krajów zachodnich mamy także mało lotnisk. Bilety lotnicze, choć już nie tak drogie, jaki kilka lat temu ciągle mają za wysokie ceny jak na kieszeń typowego Polaka.

Niestety wcześniej opisane problemy w infrastrukturze komunikacyjnej oddziaływają znacząco na stan krajowej gospodarki. Miejmy nadzieje że obecnie przeprowadzane modernizacje i budowy dróg zostaną terminowo zakończone a ich efekty służyć nam będą przez wiele lat.

 

 

Unknown source

 

Dodaj komentarz