W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie nasze życie bez komputera, przed którym spędzamy coraz więcej czasu, niezależnie od tego czy jesteśmy w domu czy w pracy. Taka sytuacja niezwykle niekorzystnie oddziałuje na kondycję naszych oczu. Początkowo możemy nie percypować żadnych niedogodności, ale z czasem bez wątpliwości się one pojawią. Nasz wzrok jest dewastowany przez niekorzystne promieniowanie, wydzielane przez każdy rodzaj monitora. Przed tego typu negatywnym oddziaływaniem zabezpieczyć nas mogą okulary do komputera, wyposażone w osobliwe powłoki antyrefleksyjne, które stosownie chronią nasze oczy przed promieniowaniem.

Dolegliwości i dyskomfort, które często odbierane są w trakcie pracy przed monitorem mogą się z czasem natężać i prowadzić do poważniejszych problemów. W pierwszej chwili, jeżeli nie wykorzystujemy w czasie pracy okularów do komputera może nam doskwierać tylko pieczenie oczu albo wrażenie piasku pod powieką. Jeśli aczkolwiek stan rzeczy się nie zmieni i okulary do komputera nie zaczną ochraniać naszego wzroku, objawy mogą przerodzić się w tak zwany zespół suchego oka, który sprzężony jest ze zbyt małą produkcją łez, zadaniem których jest ochrona naszych oczu. W przyszłości pojawiać się mogą bóle i zawroty głowy, może też rozwinąć się upośledzenie wzroku.

Okulary chroniące przed promieniowaniem komputera nie są wynalazkiem nowoczesności. Jeżeli w jakikolwiek sposób percypujemy dyskomfort złączony z pracą przed monitorem, powinniśmy udać się na specjalistyczne badania. Warto wiedzieć, iż w wypadku, kiedy mamy do czynienia ze szkodliwym promieniowaniem w zakładzie pracy, nasz pracodawca ma obowiązek udostępnienia dopłaty na kupno okularów do komputera.

Unknown source

 

Dodaj komentarz