Współczesna stomatologia oraz jej dział – protetyka – proponują mnóstwo rozwiązań dla osób, które mają braki zębowe. Jest to niezwykle ważne, ponieważ, po pierwsze, braków w uzębieniu nie powinno się bagatelizować, nawet gdy są naturalną konsekwencją podeszłego wieku, a po drugie, mogą zdarzać się nawet młodym osobom. To ostatnie nikogo nie może dziwić, wszak zęby traci się nie tylko z powodu paradontozy, próchnicy oraz naturalnych zmian towarzyszących wiekowi starczemu, ale też na skutek urazów bądź szybko postępujących chorób. Tak naprawdę zatem problem taki może przydarzyć się każdemu, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, że nie można przejść nad tym do porządku dziennego.

Jak dbać o zęby?

Nawet jeżeli komuś nie przeszkadza kiepski wygląd niepełnego uzębienia, a nawet jest w stanie zaakceptować związaną z tym niewygodę (z czasem dziąsła twardnieją, w pewnym stopniu przejmując funkcję zębów), trzeba pamiętać o tym, że brak choćby jednego zęba w jamie ustnej ma szereg negatywnych konsekwencji. Nie wszyscy wiedzą na przykład o tym, że sąsiednie zęby w takiej sytuacji przesuwają się na puste miejsce, może zatem dojść do wystąpienia wady zgryzu – nawet jeśli wcześniej miało się idealnie proste zęby. Inne zagrożenia to m.in. zanikanie kości, zapadanie się dziąseł, niewyraźna mowa czy zmiana rysów twarzy – szczególnie kiedy brakuje większej liczby zębów.

Co można z tym zrobić? Wystarczy udać się do dobrego gabinetu, by zyskać poradę, jakie rozwiązanie w danym przypadku będzie właściwe. Stomatolodzy mogą zaproponować sporo rodzajów uzupełnień, ale coraz to większą popularnością cieszą się implanty w jeden dzień i zwykłe, wykonywane w typowym czasie, tj. kilku miesięcy. Implanty mają wiele zalet, które dają im przewagę nad innymi, standardowymi rodzajami uzupełnień protetycznych. Powoduje to, że są wybierane coraz chętniej, mimo iż wysokiej ceny – zwłaszcza że w przeważającej części przypadków są w stanie służyć pacjentom dożywotnio.

Jak leczyć zęby?

W ostatecznym rozrachunku zatem opłaca się je wykonać bardziej niż mosty bądź korony, które wymienia się nawet co kilka lat, koszty są zatem większe. Zresztą dobra klinika implanty Goleniów jest w stanie zaproponować takie rozwiązanie w korzystnej cenie, a nawet rozłożyć płatność na raty. Dentysta implanty Goleniów zadba, aby sztuczny ząb perfekcyjnie pasował do pozostałych zębów pacjenta. Dzięki temu nikt nie domyśli się, że jest to uzupełnienie, nawet kiedy znajdzie się w przednim odcinku szczęki lub żuchwy. Implanty są świetne także do wykonywania całych łuków zębowych – mogą opierać się na nich protezy.

Unknown source

 

Dodaj komentarz