Kiedy ktoś myśli o druku to na ogół wyobraża sobie drukarki do papieru. Drukarki takie są obecnie dostępne w niemalże każdym domu oraz większość osób bez problemu potrafi się nimi obsługiwać. Druk jest jednak wykonywany na różnego rodzaju powierzchniach. Pozwalają to rozmaite technologie, z których każda została opracowana z myślą o właściwościach różnych materiałów. Wśród najbardziej powszechnie używanych drukarek w przemyśle są drukarki termotransferowe.

Drukarki termotransferowe

Choć ich nazwa nie tłumaczy zbyt wiele dla przeciętnego człowieka, drukarki te produkują coś co każdy spotyka na co dzień. Drukarki termotransferowe używają taśmy termotransferowe do tego, aby nanieść różnego rodzaju nadruki na takie elementy jak etykiety samoprzylepne.

Istnieją także taśmy do produkcji wszywek oraz wielu innych elementów, które mają swoje przeznaczenie w różnych gałęziach przemysłu. Między innymi, wyżej wymienione etykiety samoprzylepne są niezwykle istotne jeżeli chodzi o właściwe oznakowanie opakowań w branży spożywczej. Drukarki termotransferowe, podobnie jak każdy inny sprzęt, mogą być lepszej lub gorszej jakości. Jak łatwo można się domyślić, im lepszej jakości jest dana drukarka, tym lepszego oraz wyraźniejszego druku można od niej oczekiwać. Niezwykle dużą rolę w otrzymaniu wysokiej jakości druku gra rodzaj taśmy termotransferowej jaki jest używany w danej drukarce. Konieczne jest zatem zapewnienie, że taśma ta jest odpowiedniego rodzaju.

Taśmy termotransferowe

Dostępnych jest mnóstwo rodzajów taśm termotransferowych, między innymi taśmy woskowe, woskowo-żywiczne a także wymienione wcześniej taśmy do produkcji wszywek. Użycie wosku bądź żywicy nie jest przypadkowe. Jak bowiem sama nazwa sugeruje, drukarki termotransferowe nanoszą nowy druk z użyciem wysokiej temperatury. Jest to sposób na to, żeby utrwalić druk i zapewnić, że nie będzie on się zamazywać ani ścierać.

W związku z tym też gdy ktoś rozważa zakup drukarki termotransferowej, ważne jest to, żeby wybrał urządzenie od uznanego producenta. Jest to bowiem sprzęt, który jest dosyć drogi, dlatego też podczas jego zakupu zawsze warto jest stawiać na wysoką jakość. Dzięki temu druk będzie czysty oraz trwały na wiele lat. Drukarka termotransferowa jest zatem świetną inwestycją w przyszłość.

Unknown source

 

Dodaj komentarz