Różnice pomiędzy kosmetykami tradycyjnymi a naturalnymi powodują, że te ostatnie zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników, zwłaszcza tych, którzy skarżą się na skórne alergie i nadwrażliwość skóry na chemiczne dodatki. Kosmetyki naturalne są też popularnie stosowane do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci. Uchodzą za bezpieczniejsze dla delikatnej skóry maluchów.

Skład bardziej przyjazny

I krem naturalny, i tradycyjny zawiera substancje zapobiegające utracie wody na bazie tłuszczów, składniki, które wiążą wilgoć w naskórku, aromaty i dodatki, które wszystkie składniki spajają w delikatny mus. Jednak tradycyjny krem zawiera dodatki wyprodukowane w chemicznym laboratorium, a kosmetyki naturalne mają w składzie dodatki roślinne i mineralne. Tu jednak, wybierając kosmetyki, trzeba mieć się na baczności, gdyż wystarczy, że w składzie jest tylko jeden procent naturalnych dodatków, by producent mógł nakleić etykietkę z napisem “krem ekologiczny” lub “naturalny”. Jeśli nie chcemy zostać oszukani najlepiej poszukać kosmetyków z certyfikatami organizacji ekologicznych, których listę można bez problemu znaleźć w Internecie. Preparaty z certyfikatem praktycznie w całości są wyprodukowane ze składników naturalnych, nie testowanych na zwierzętach, a opakowania, w których się znajdują są ekologiczne i mogą zostać przetworzone.

Przewaga natury

Powodów, dla których klienci coraz częściej sięgają po kosmetyki naturalne jest kilka. Po pierwsze nie zawierają one chemicznych dodatków, takich jak barwniki, konserwanty, substancje zapachowe. Po drugie są one dowodem na to, że nasze babcie znały prawdziwą moc ziół i innych dóbr, które przynosi nam natura. Po trzecie ekokosmetyki świetnie nawilżają skórę suchą, ponieważ w głównej mierze składają się z olejków lub maseł roślinnych, które znakomicie natłuszczają skórę. I chociaż preparaty do mycia ciała nie pienią się tak widowiskowo, jak tradycyjne, to jednak dodatek olejów palmowych sprawia, że skóra po kąpieli jest nienagannie gładka.

Droższe i mniej skuteczne

Wadą kosmetyków naturalnych, oprócz wyższych cen i mniejszej dostępności, jest ich wolniejsze działanie. Nie wygładzają skóry tak szybko jak chemiczne mieszanki, a to niektórych użytkowników może zniechęcać. Jednak warto w imię zdrowia dłużej czekać na efekty i zaoszczędzić pieniądze w inny sposób niż kupując sztuczne, tanie kremy.

Unknown source

 

Dodaj komentarz