Wykonanie idealnego makijażu wiąże się z wieloma minutami spędzonymi przed lustrem. Młode mamy, osoby bardzo zapracowane albo nie posiadające umiejętności precyzyjnego malowania się, mogą mieć problemy z codzienną dbałością o nienaganny wygląd. Z pomocą przychodzi im jednak nowoczesna wiedza i wykształcenie profesjonalnych kosmetyczek, które mogą wykonać trwały permanentny makijaż.

Tylko profesjonalny gabinet

Usługę polegającą na wykonaniu trwałego makijażu oferuje coraz więcej salonów kosmetycznych. Cena takiego zabiegu jest wysoka, ale warto zapłacić za zadowalający efekt, sterylne warunki i fachowość niż żałować, że chciało się zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych i oddać swoją urodę i zdrowie w nieprofesjonalne ręce. Ponieważ makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu, który utrzymuje się do pięciu lat, kosmetyczka zobowiązana jest do używania jednorazowych rękawiczek, jednorazowych igieł i do zachowania w gabinecie sterylnych warunków.

Dla zdrowych i odpornych

Przed przystąpieniem do zabiegu klientki muszą poinformować o swoim stanie zdrowia. Nie można wykonywać takiego trwałego makijażu osobom, które chorują na nowotwory, cukrzycę, są w ciąży lub karmią piersią. Również osoby szczególnie wrażliwe na ból powinny zdawać sobie sprawę z tego, że zabieg może być nieprzyjemny, mimo stosowania przez kosmetyczki maści znieczulających. W przypadku makijażu ust zabieg wykonywany jest często w znieczuleniu dentystycznym, a to również może być powodem odmowy wykonania zabiegu u osób wrażliwych na takie środki medyczne.

Delikatny, ale długotrwały efekt

Makijaż permanentny wykonywany jest ziołowymi barwnikami, które są wprowadzane pod skórę za pomocą igły. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się od dwóch do pięciu lat, dlatego kosmetyczka musi dokładnie omówić z klientem, jak ma wyglądać efekt końcowy takiego makijażu. Panie zgłaszające się na zabieg zwykle oczekują wyregulowania rysów twarzy, zagęszczenia optycznego rzęs, regulacji brwi i wyrównania konturów ust oraz nasycenia ich barwy. Kosmetyczki z największym doświadczeniem są też w stanie zatuszować niektóre blizny i przebarwienia na twarzy. Przeciętnie zabieg na jedną część twarzy trwa godzinę.

 

Unknown source

 

Dodaj komentarz