Katalogowanie to jedna z technik pozycjonowania stron internetowych. Jest to dość łatwa metoda i może ona przynieść efekty. Strony można dodawać do katalogów darmowych jak i płatnych. Te drugie powinny być skuteczniejsze i bardziej zadbane lecz nie jest to norma.

Jeżeli chcemy aby nasze wpisy były akceptowane przez administratorów musimy pamiętać, aby nie miały błędów językowych i nie były przesycone słowami kluczowymi. Dobrze by było jeśli treść była by unikalna, lecz wiadomo że jest to niemożliwe w przypadku gdy dodajemy bloga do bardzo dużej ilości katalogów. Nie zapominajmy również o wybieraniu odpowiednich działów do której pasuje nasza strona. Jeżeli wybierzemy kilka kategorii np. sport i hobby mamy większe szanse na zaindeksowanie strony w Google, na czym nam bardzo zależy. Katalogowanie jest dobra metodą i nie powinno a raczej na pewno nie zaszkodzi pozycjonowanej stronie. Dla ułatwienia sobie pozycjonowania można wykorzystać pół-automaty do dodawania, skracają one czas dodania wpisu, co ułatwia nam życie i czyni ją skuteczniejszą.

Istnieją programy które wykonają całe katalogowanie za nas, lecz dodają one strony jedynie do słabo zabezpieczonych katalogów, które najczęściej są już zawalone duża ilością spamu, chodź i takie katalogi w dużych ilościach mogą być przydatne. Trzeba pamiętać że każdy link jest przydatny.

Unknown source

 

Dodaj komentarz