Jestem niemalże pewny, iż prawie połowa społeczeństwa zakupiła bądź sprzedała coś za pośrednictwem Internetu. Na pewno jedną z najczęściej wybieranych form sprzedaży były portale aukcyjne, która na początku rozpoczęcia swojego funkcjonowania nie pobierały jakichkolwiek opłat za korzystanie ze swoich usług. Wiadomo, jeśli jest za darmo, jest większe zainteresowanie.

Również tak było w moim przypadku. Dawno, dawno temu zacząłem handlować telefonami komórkowymi. Na początku zakupywałem je na aukcjach lub od znajomych później jak to się rozwinęło, to założyłem firmę i zająłem się telefonią GSM. Po pewnym czasie serwisy aukcyjne zaczęły wprowadzać ogromne prowizję od sprzedaży przedmiotów.

W tym czasie w sieci zaczęło przybywać portali ogłoszeniowych, ja bardzo zaciekawiłem się ogłoszeniami jasielskimi, gdyż pochodzę właśnie z Jasła, tam mam założoną firmę, dlatego lokalna społeczność do dnia dzisiejszego jest dla mnie najważniejsza. Jeśli chodzi natomiast o portale aukcyjne, to oprócz kosztów sprzedaży przedmiotu należało doliczyć bardzo często nie małe koszta wysyłki tego przedmiotu.

Zacząłem dodawać moje komórki do działu telefony i z tygodnia na tydzień komunikuje się ze mną coraz większa liczba osoby zainteresowanych nabyciem któregoś z telefonów oferowanych w moich ogłoszeniach. Was zapraszam również do skorzystania z portalów ogłoszeniowych, ma to same plusy. Dodatkowo do dowawanych dam ogłoszeń możecie dołączyć aż cztery fotografie, które przedstawiają oferowany przez Was produkt.


Unknown source

 

1 Comment

 

  1. 15 kwietnia 2013  09:04 by Konrad Odpowiedz

    Alternatywą są także sklepy internetowe. Te zyskują obecnie wielka popularność. Jedyny koszt to stworzenie takiego sklepu i opłacenie hostingu ale jeżeli ktoś umie zrobić to sam, a hosting postawi na własnym serwerze to koszty spadają do minimum. Daje to możliwość wystawienia setek a nawet tysięcy produktów. W przypadku aukcji koszty byłyby na prawdę duże dlatego taki sklep zwraca się dosyć szybko nawet jeżeli zlecimy komuś jego wykonanie. Jedynym na prawdę dużym problemem w ich przypadku jest odnalezienie go w sieci. Tu pojawia się zagadnienie pozycjonowania. Jeżeli jednak sklep zrobi się popularny, a my mamy trochę czasu i chęci żeby sklep wypromować to na prawdę można uzyskać świetne rezultaty.

Dodaj komentarz