Szczecin nie należy do największych miast i boom mieszkaniowy, który nie tak dawno miał miejsce nie odbił swojego piętna na tym mieście w tak znaczącym stopniu jak w przypadku Warszawy, Krakowa czy Wrocławia. Jednak nadal istnieje możliwość kupna wielu mieszkań czy domów, które nieustannie są budowane choć w nie tak dużej ilości, jak w innych miastach.

Nie zmienia to fakt, że ceny w tym mieście stoją na niskim poziomie. Według danych NBP Szczecin cały czas dorównuje nimi innym miastom i stoi w czołówce najdroższych mieszkań na rynku. Jednak popyt na mieszkania Podjuchy pozostał i pewnie przez wiele lat będzie się utrzymywał. To samo można mówić o osobach, które budują swój dom Podjuchy i innych dzielnicach na obrzeżach Szczecina.

Powodem przeprowadzki i budowy dom Szczecin Podjuchy jest chęć oddalenia się od wielkomiejskiego zgiełku, ale z zachowaniem bezpiecznej odległości pozwalającej na szybkie dotarcie do niego, choćby ze względu na prace czy rodzinę. Hossa na rynku nieruchomości trwa i w powszechnej opinii wielu specjalistów trwać będzie.

Niewątpliwie wpływ ma na to także dalszy rozwój miast i większe zdolności kredytowe młodych ludzi, którzy coraz chętniej zamiast wynajmować mieszkanie wolą kupić i “iść na swoje”. Banki bardzo chętnie otwierają się na nowych klientów, a deweloperzy wyczuwając interes chętniej inwestują w grunty, na których powstają nowe nieruchomości. Ponadto Szczecin to piękne miasto, które ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom zarówno pod względem kulturalnym, jak i rozrywkowym i sportowym.

Unknown source

 

Dodaj komentarz