Ostatnimi czasy rośnie świadomość właścicieli czworonogów. Rzadkością stają się posiłki złożone ze zwierzęcych kości, budy zdecydowanie odchodzą do lamusa. Dbamy o nasze psy, widzimy w nich żywe istoty, nie zaś puchate maskotki. Nic dziwnego, że każdego roku rynek zalewają nowe kosmetyki dla psów. Odpowiednio dobrane pozwolą kompleksowo zadbać o higienę naszych pupili.

Odżywka do włosów – nie tylko dla pań!

Nie tylko kobiece włosy potrzebują pomocy, by być gładkie i pełne blasku. Sierść czworonogów również powinna otrzymać stosowne wsparcie. Odżywka dla psa może występować w różnej postaci. Na rynku znajdziemy takie w aerozolach, ułatwiające spryskiwanie sierści. Niektóre będzie trzeba rozprowadzić w dłoniach, dopiero potem nałożyć na futro pupila. Zupełnie jak w przypadku ludzkich odżywek, możemy natknąć się na specyfiki o zróżnicowanym działaniu. Dla długowłosych psów sprawdzą się zwłaszcza te, które ułatwiają rozczesywanie. Sporo firm proponuje preparaty, których nie trzeba spłukiwać, co w wielu przypadkach znacznie ułatwi proces kąpieli, często równie stresującej dla zwierzaka, co jego opiekuna.

Buldog także chce być czysty!

Nie od dziś wiadomo, że buldogi to psy delikatne i często wymagające specjalnej troski ze strony właścicieli. W ich pielęgnacji bardzo istotne jest dokładne oczyszczanie skóry. Szampon dla buldoga, przeznaczony do tego zabiegu powinien być delikatny i przeznaczony najlepiej do skóry wrażliwej, a przy tym usuwać każde zanieczyszczenia. To spowoduje, że psia sierść będzie zdrowa oraz błyszcząca. Przy zakupie warto kierować się zapachem szamponu – najlepiej, by był neutralny, a przynajmniej przyjemny oraz niegroźny dla psiego nosa. Wiele czworonogów uwielbia na przykład specyfiki o zapachu róży.

Jak aplikować kosmetyki dla psów?

Przed rozpoczęciem kąpieli należy rozczesać sierść psa i zmoczyć ją wodą. Nie może być gorąca! Potem należy nanieść niewielką ilość szamponu i wmasowywać go tak długo, aż sierść zwierzęcia pokryje piana. Teraz wystarczy ją spłukać, a następnie zaaplikować odżywkę w sposób opisany na opakowaniu. W razie konieczności najpierw można powtórzyć “zabieg” kąpieli. Należy pamiętać, by chronić psie uszy, nos i oczy przed dostaniem się do nich substancji myjących. Dbanie o pupila może przysparzać problemów, lecz wiele z nich da się łatwo rozwiązać. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrze dobrane kosmetyki dla psów.

Unknown source

 

Dodaj komentarz