Dawniej Polacy wyjeżdżali w celach zarobkowych przede wszystkim do Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Po wystąpieniu UK z Unii Europejskiej popularność tego kierunku jednak znacznie zmalała. Nie powinno to dziwić. Możliwość wjazdu np. do Anglii została znacznie utrudniona. W związku z tym wielu rodaków zostało zmuszonych do poszukiwania innych opcji. Na szczęście tych nie brakuje. Jedną z korzystnych alternatyw jest praca w Norwegii. Osoby, które obrały ten kraj za miejsce swojej emigracji, wypowiadają się zazwyczaj w samych superlatywach.

Co może zaoferować to państwo?

Przede wszystkim godziwe wynagrodzenie. Nie jest tajemnicą, że w Skandynawii można naprawdę dobrze zarobić. Nierzadko płace są znacznie wyższe od tych, jakie można było uzyskać w Londynie, Edynburgu czy innych angielskich bądź szkockich miastach. Polscy emigranci chwalą także norweską kulturę i piękno tego państwa. Każdy, kto zdecydował się na pracę w Norwegii, może w wolnym czasie zwiedzać wiele zapierających dech w piersiach miejscowości, które oferują m. in. niezapomniane widoki z klifów. Sam rynek zatrudnienia również daje wiele możliwości. Najczęściej polscy emigranci, których interesuje praca w Norwegii, poszukują zawodu kelnera, barmana bądź magazyniera. Kraj ten potrzebuje jednakże także wykwalifikowanych fachowców z wielu specjalistycznych branż. Dobrze zarobi każdy, komu nie jest obca hydraulika okrętowa. Przemysł stoczniowy rozwija się w tym państwie niezwykle szybko, stąd rąk do pracy w tym sektorze wciąż brakuje, a propozycje zatrudnienia prezentują się niezwykle korzystnie.

Praca przy statkach

Należy jednak pamiętać, że montaż konstrukcji okrętowych jest procesem bardzo odpowiedzialnym, który wymaga precyzji oraz bezbłędności. Z tego powodu kandydaci do wykonywania tego typu obowiązków powinni móc pochwalić się wiedzą, a najlepiej także doświadczeniem. Hydraulika okrętowa nie jest w Polsce najpopularniejszym kierunkiem kształcenia zawodowego, ale każdy, kto na poważnie myśli o pracy w Norwegii oraz godziwych zarobkach, może rozważyć odbycie stosownego kursu. Właściwe przygotowanie sprawi, że montaż konstrukcji okrętowych będzie możliwa przez niemal każdego. Warto też pamiętać, by przed wyjazdem podszlifować język angielski, jeśli osoba chętna nie umie posługiwać się norweskim.

Unknown source

 

Dodaj komentarz