Bardzo długo czekałem na chwilę kupna własnego wozu i długo odkładałem każdy zarobiony grosz, ponieważ od dawna było to moim marzeniem. Wreszcie nastała ta chwila, kiedy nazbierałem zgodną kwotę i mogłem zacząć poszukiwania własnego wyśnionego samochodu.

Własne przeszukiwania zacząłem oczywiście od zobaczenia paru popularnych samochodowych portali z ogłoszeniami, po czym moje przeszukiwania przeniosły się na rynek lokalny i tu odszukałem kilka nadzwyczaj ciekawych ofert. Zawsze pragnąłem mieć wóz energiczny i z zacięciem sportowym, tymczasem zależało mi również na tym, aby był on elegancki i dobrze prezentował się na ulicy. Niezwykle istotne było także dla mnie to, aby firma cieszyła się wysoką reputacją i słabą awaryjnością. Tutaj właśnie moją uwagę wzbudził regionalny dealer forda i nowa propozycja samochodów z rodziny Eco Boost, o jakiej jest obecnie głośno w świecie samochodów. Samochód, który wpadł mi w oko to najnowszy Ford Fiesta, albowiem natychmiastowo ujęła mnie styl jego nadwozia i nadzwyczaj miejski charakter. Jak na nowy wóz przystało, zainstalowany miał on nowatorski komputer pokładowy, ABS, klimatyzację i wiele innych nowoczesnych gadżetów nie tyle uzupełniających co sprawiających przejażdżkę nim o wiele przyjemniejszą.

Udało mi się umówić na jazdę kontrolną i był to bardzo dobry pomysł, ponieważ od pierwszej sekundy kiedy usiadłem w nowym samochodzie pokochałem go i wszystko co sobą reprezentował. Dynamiczny napęd i technologiczne wnętrze spowodowało, że wszelkie niewielkie niepewności zniknęły jak za dotykiem magicznej różdżki. Decyzja o wyborze Forda jako własnego pierwszego samochodu okazała się bardzo trafiona i nie wymieniłbym go niczym innym.

Unknown source