Oszczędność to zaleta przydająca się w każdych okolicznościach i bez względu na naszą kondycję finansową. Trudno przy tym nie zgodzić się z osobami przekonującymi, że obecnie jest w szczególny sposób pożądana. Nie każdy może się nią pochwalić, cieszy więc to, że oszczędzania można się nauczyć odnotowując na tym polu spore sukcesy.

Jak osiągnąć tak zdefiniowany cel?
Już na wstępie wypada zauważyć, że oszczędność nie jest tożsama z odmawianiem sobie wszystkiego, jeśli więc mielibyśmy definiować ją w taki sposób, z pewnością popełnilibyśmy błąd. Znacznie bardziej precyzyjne jest mówienie o niej jako o umiejętności dokonywania opłacalnych wyborów. Osoba oszczędna cieszy się zatem życiem tak samo, jak i rozrzutna, wydaje na to jednak zdecydowanie mniej pieniędzy.
Naukę oszczędzania warto rozpocząć od wyrobienia w sobie nawyku dokonywania przemyślanych zakupów. Jak osiągnąć tak zdefiniowany cel? Rad jest co najmniej kilka, możemy więc usłyszeć zarówno o osobach odwiedzających hipermarkety na pół godziny przed ich zamknięciem, jak i o tych, które nie wychodzą z domu bez kartki, na której wypisana została lista produktów, które należy kupić. Pomocna może okazać się również wydawana przez Auchan gazetka, pozwala ona bowiem nie tylko na zaplanowanie wizyty w markecie, ale również na wskazanie tych dóbr luksusowych, na zakup których można sobie pozwolić wiedząc, że zaoszczędzimy niemałe pieniądze.

Tu optymalna jest sytuacja, w której gazetka trafia do nas jeszcze przed planowanymi zakupami, a my mamy możliwość zapoznać się z jej treścią w domowym zaciszu. Rozwiązanie tego rodzaju oszczędza nasz czas i wpływa pozytywnie na naszą efektywność, pozwala przy tym również na zorientowanie się, które promocje są rzeczywiste, a które nieco fałszywe. Oszczędne zakupy z gazetką promocyjną wymagają, oczywiście, pewnej dyscypliny z naszej strony, jeszcze przed pojawieniem się w markecie musimy więc zapowiedzieć sobie stanowczo, że nie będziemy rozglądać się za produktami, których nie uwzględniono w ofercie promocyjnej. Ta ostatnia jest skonstruowana tak, że z pewnością pozwoli nam na dokonanie udanych zakupów, a praca nad sobą z pewnością zaprocentuje w przyszłości.
Każdy z nas musi liczyć się z tym, że nauka oszczędzania nie jest prosta, a na drodze ku wyznaczonemu sobie celowi czekać będzie nas kilka mniej lub bardziej spektakularnych potknięć. Z pewnością jednak nie warto się poddawać.

Unknown source

 

1 Comment

 

Dodaj komentarz