Świat gier bardzo dynamicznie się rozwija. Kilkadziesiąt lat temu były dostępne tylko bardzo proste gry z prostą grafiką. Polegały one na odbijaniu pałeczki, skakaniu postacią przez przeszkody, czy też układaniu klocków. Bardzo popularną grą polegającą na układaniu spadających figur był Tetrtis. Należało je układać w ten sposób, aby wypełniły one cały rząd. Wtedy ten rząd znikał i tworzyło się miejsce na następne figury. Do dziś istnieją fani Tetrisa. Można w niego grać na komputerze, na konsolach do gier oraz na telefonie. 

Z czasem pojawiały się coraz to nowsze gry. Komputery szybko się rozwijały i pozwalały na obsługę bardziej wymagających tytułów. Grafika w grach zaczęła naśladować realny świat. Pojawiły się gry wyścigowe, strzelanki, przygodowe, strategiczne oraz wiele innych.

W gry można grać na wielu urządzeniach. Najbardziej zaawansowane są obsługiwane przez komputery i stacjonarne konsole do gier, ale można również pograć na telefonach komórkowych i przenośnych konsolach. Najbardziej popularne konsole to PlayStation 4 i Xbox One. Wychodzą na nie prawie wszystkie najnowsze gry komputerowe, a ponadto niektóre przeznaczone tylko na PlayStation lub tylko na Xbox. 

Każdy współczesny gracz musi być wyposażony w odpowiedni sprzęt. Jeżeli do gier używa komputera to musi to być naprawdę bardzo wydajne i zaawansowana technologicznie maszyna. Powinna mieć przede wszystkim silny procesor, dużo pamięci operacyjne i wydajną kartę graficzną. Do tego niezbędny jest dobry monitor, który będzie cechował się wysoką rozdzielczością i dobrą jakością obrazu. Bardzo ważne jest też odpowiednie nagłośnienie, czyli głośniki lub słuchawki. Przeważnie gracze decydują się na słuchawki z mikrofonem, ponieważ umożliwiają one komunikację z innymi, co jest bardzo ważne podczas rozgrywek online. Specjalnie dla graczy tworzone są również klawiatury, które mają łatwy dostęp do klawiszy wykorzystywanych w grach oraz podświetlenie. Fani gier komputerowych spędzają wiele czasu przed monitorem w pozycji siedzącej, dlatego często kupują fotele dla graczy, czyli tzw. fotele gamingowe. Fotel gamingowy charakteryzuje się kubełkowym siedzeniem i wysokim oparciem. Wygodny fotel do grania posiada również możliwość regulacji nachylenia oparcia i wysokości siedzenia.

Wpis powstał przy współpracy z Neox-racing.com

Unknown source

 

1 Comment

 

Dodaj komentarz