Dieta oczyszczająca, nazywana często dietą detoks, jest szczególnym rodzajem diety, gdyż różni się od większości innych diet między innymi tym, że jej celem nie jest redukcja wagi ciała czy też ubytek tkanki tłuszczowej. Istotnym założeniem stosowania diety oczyszczającej jest wydalenie z układu zgromadzonych trucizn, czyli odtrucie organizmu. Efektem takich działań będzie przywrócenie odporności wewnętrznej w naszym układzie.

Polepszenie nastroju, a także przypływ energii to zaledwie niektóre z atutów tego rodzaju diety. W związku z tym osoby odczuwające ciągłe wyczerpanie, apatię i brak energii powinny regularnie stosować dietę oczyszczającą. Oprócz tego zastosowanie takiej terapii będzie korzystnie działało na wygląd skóry, co nie jest bez znaczenia dla wielu ją stosujących.

Komu zaleca się wykorzystywanie diety oczyszczającej?
Osoby, które prowadzą niehigieniczny tryb życia, powinny systematycznie stosować dietę oczyszczającą. Szczególnie będzie to miało znaczenie w przypadku osób, jakie spożywają nieregularne i niezdrowe posiłki oraz są poddane notorycznemu działaniu toksyn, na przykład w miejscu pracy. Każda zdrowa osoba może, a nawet powinna stosować raz na jakiś czas dietę oczyszczającą. Jednostki które przebyły surowe leczenie medykamentami, których toksyczność jest bardzo wysoka, powinny, po unormowaniu się stanu zdrowia, stosować terapię detoksyfikującą.

Diety oczyszczającej nie poleca się jednakże ludziom cierpiącym na choroby serca lub z chorym układem pokarmowym. Dodatkowo nie powinny jej stosować kobiety brzemienne jak również te, które karmią piersią.

Unknown source

 

Dodaj komentarz